تمامی تحریم های ایران به قوت خود باقی است

به گزارش لیتن، وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی جدید عنوان داشت که این کشور هیچ یک از اهرم های فشار علیه ایران را کنار نگذاشته و تحریم های واشنگتن علیه تهران به قوت خود باقی هستند.

تمامی تحریم های ایران به قوت خود باقی است

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری مهر، آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده در مصاحبه با بی بی سی، با اشاره به تداوم اقدامات خصمانه کاخ سفید علیه جمهوری اسلامی، گفت: هیچ یک از اهرم های فشار کنار گذاشته نشده، تمامی تحریم ها به قوت خود باقی است و در واقع دست ما بالاتر است.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه اظهارات خود که نشان می داد سیاست دولت فعلی آمریکا سیاست دوران ترامپ تفاوتی ندارد گفت: آنچه در مذاکرات ما با متحدان اروپایی شکل گرفته این است که بار دیگر همه در یک سو قرار داریم، یک راستا را دنبال می کنیم که به نوبه خودش بسیار مهم است و یک سری اهداف مشترک را دنبال می کنیم.

آنتونی بلینکن افزود: ما سیاستی در سال های گذشته با نام فشارحداکثری داشتیم و نتایجی در پی نداشته است. در واقع، قضایا بدتر شد. ایران حالا و طبق گزارش های عمومی، به زمانی کوتاه تر برای دستیابی کافی به مواد شکاف پذیر برای ساخت سلاح هسته ای نیاز دارد و این زمان به چند ماه رسیده که طبق توافق، باید یک سال می بود. در همین حال، ایران عقب ننشسته و فعالیت های در منطقه داشته است.

وزیر خارجه ایالات متحده گفت: پس مسئله بهتر نشده و بدتر شده است. رئیس جمهور آمریکا بایدن باور جدی دارد که دیپلماسی بهترین راه برای رویارویی با این مسائل است، این که مسئله هسته ای را به همان محدوده بازگردانده و در دیگر حوزه ها مقابل ایران فشار آورد.

آنتونی بلینکن افزود: ما هیچ یک از اهرم های فشار خود را کنار نگذاشته ایم. تمامی تحریم ها به قوت خود باقی است. در واقع، دست ما حتی بالاتر است چرا که بار دیگر در موضع مشترک با متحدان اروپایی خود هستیم. چون آن ها مخالف خروج ایالات متحده از توافق هسته ای بودند، حالا همه ما در یک سو هستیم و در هدف خود متحد هستیم که عامل قدرتمندی است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1556

به "تمامی تحریم های ایران به قوت خود باقی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمامی تحریم های ایران به قوت خود باقی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید