پاکستان دوباره خواستار لغو تحریم های آمریکا علیه ایران شد

به گزارش لیتن، فارس نوشت: در ادامه درخواست های بین المللی برای برداشته شدن تحریم های آمریکا علیه ایران به منظور کمک به مقابله با ویروس کرونا، شاه محمود قریشی در تماس تلفنی با آرانچا گونزالس وزیر خارجه اسپانیا بار دیگر این خواسته را تکرار کرد.

پاکستان دوباره خواستار لغو تحریم های آمریکا علیه ایران شد

وی در این تماس تلفنی ضمن قدردانی از فداکاری جامعه پزشکی اسپانیا در مبارزه با کرونا، بر لزوم لغو تحریم های آمریکا علیه ایران تاکید کرد و خواستار کمک های انسادوستانه جامعه بین الملل به تهران برای مبارزه با کرونا شد.

عمران خان نخست وزیر پاکستان روز (یکشنبه) از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خواستار لغو تحریم های ایران در بحبوحه شیوع کرونا شده بود.

نخست وزیر پاکستان ضمن تأکید بر اینکه مردم ایران در شرایط فعلی با وجود تحریم های آمریکا که تلاش های تهران برای مقابله با کووید-19 را مختل کرده است، با رنج غیرقابل توصیفی روبرو شده اند، از ترامپ خواست تا به دلایل انساندوستانه تا زمان از بین رفتن ویروس کرونا، تحریم های ایران را لغو کند.

در حالیکه ایران تمامی تلاش خود را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در پیش گرفته است اما ترامپ و مقام های دولت وی از هیچ گونه تلاشی برای تشدید فشار علیه ایران فروگذاری نمی کنند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 961

به "پاکستان دوباره خواستار لغو تحریم های آمریکا علیه ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان دوباره خواستار لغو تحریم های آمریکا علیه ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید