کرونا در اروپا، از قرنطینه مجدد وزیر اقتصاد آلمان تا ابراز تردید فرانسه درباره امکان بازگشت به زندگی نرمال با واکسن

به گزارش لیتن، جدیدترین اخبار اروپا حاکی از آن است که وزیر اقتصاد آلمان به علت ارتباط با یک فرد کرونا مثبت برای سومین بار به قرنطینه رفته و وزیر بهداشت فرانسه هم درباره امکان بازگشت به زندگی معمولی با واکسیناسیون گسترده ابراز تردید نموده است.

کرونا در اروپا، از قرنطینه مجدد وزیر اقتصاد آلمان تا ابراز تردید فرانسه درباره امکان بازگشت به زندگی نرمال با واکسن

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا و عواقب سیاسی، اجتماعی و مالی آن در اروپا همچنان ادامه دارد.

تمایل بیشتر شهفرایندان آلمانی برای تزریق واکسن و پایبندی به محدودیت ها

جدیدترین اخبار کرونایی در اروپا حاکی از آن است که بر اساس نتایج جدیدترین نظر سنجی آمادگی برای تزریق واکسن کرونا در بین شهفرایندان آلمانی افزایش پیدا نموده است.

نتایج یک نظر سنجی هم نشان می دهد که بیشتر شهفرایندان آلمانی موافق اعمال محدودیت ها برای مهار کرونا در کریسمس هستند و حدود سه چهارم شهفرایندان (73 درصد) اعلام نموده اند که می خواهند در تعطیلات کریسمس دیدار ها و روابط خود با خانواده هایشان را محدود نمایند. 23 درصد هم نظری خلاف این را داشتند.

از هر 5 شهفرایند آلمانی هم 4 نفر اعتقاد دارند که اقدامات ضد کرونایی در آلمان در ژانویه هم تمدید می گردد.

بالاترین رکورد مبتلایان روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان از ابتلای 22806 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داد که به این ترتیب شمار مبتلایان با عبور از مرز یک میلیون نفر به 1006394 نفر افزایش یافت.

در 24 ساعت گذشته 426 نفر هم در آلمان در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند که بالاترین شمار مرگ های روزانه در این کشوراز زمان شروع بحران کرونا بوده است.

فرانسه: معلوم نیست واکسیناسیون گسترده امکان بازگشت به زندگی نرمال را فراهم کند

اولیور وران، وزیر بهداشت فرانسه هم انتظار دارد که اواخر دسامبر فرایند واکسیسناسیون علیه کرونا در این کشور شروع گردد. وی در عین حال گفت که در صورت در دسترس قرار دریافت واکسن کرونا شهفرایندان همچنان باید ماسک بزنند و فاصله گذاری را رعایت نمایند.

وزیر بهداشت فرانسه همچنین تاکید نمود: نمی توان پیش بینی کرد که آیا واکسیسناسیون گسترده به ما امکان می دهد از شر ویروس خلاص شویم و کاملا به زندگی قبلی خود بازگردیم، زیرا معین نیست محافظت علیه کرونا در واکسن های احتمالی کرونا تا چه حد پایدار است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی با توجه به تردیدهای فراوانی که درباره امنیت و قابل اعتماد بودن واکسن های کرونا وجود دارد وعده شفاف سازی کامل در این باره را داد.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه هم تزریق واکسن کرونا در کشورش را اجباری ندانسته است.

محدودیت های کرونایی در کرواسی تمدید می گردد

افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا در کرواسی هم محدودیت های جدید کرونایی را در دستور کار دولت این کشور قرار داد. نخست وزیر کرواسی این خبر را روز پنج شنبه گفت. محدودیت ها در این کشور تا 21 دسامبر ادامه داشته و بعد از آن نهادها دوباره شرایط را مورد ارزیابی قرار می دهند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

کریس ویتی، مشاور پزشکی دولت انگلیس هم از شهفرایندان خواست در دوران کریسمس از هر گونه بوسیدن و در آغوش کشیدن یکدیگر خودداری نمایند و تاکید نمود که به ویژه سالمندان باید از آلوده شدن به کرونا حفاظت شوند.

اختلاف در اروپا درباره تعطیلی پیست های اسکی

در حالی که ایتالیا، آلمان و فرانسه خواهان بسته شدن هماهنگ پیست های اسکی در اروپا برای مهار کرونا هستند، اما سوئیس و اتریش که گردشگری اسکی از شاخه های مهم مالی آنها محسوب می گردد با این طرح مخالفت نموده اند.

با توجه به شمار بالای مبتلایان به کرونا در اروپا و آلمان، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان خواهان تعطیلی پیست های اسکی در اروپا تا اوایل ژانویه شده است. کشور ایتالیا و فرانسه هم با این مسئله موافقند، اما اتریش و سوئیس با این طرح مخالفت می نمایند.

از آنجا که صنعت گردشگری اسکی یکی از مهم ترین شاخه های مالی در اتریش محسوب می گردد این کشور پیش از این با درخواست ایتالیا برای بستن پیست های اسکی خود مخالفت نموده بود.

برای سوئیس هم مسئله بستن پیست های اسکی در این زمستان پیشِ رو مطرح نیست. سخنگوی بخش توریسم سوئیس اعلام نموده است که در این کشور شورای فدرال، مقامات و صنعت گردشگری متقاعد شده اند که راستا سوئیس در زمان حاضر راستا صحیحی است و فصل زمستان و ورزش های این فصل می تواند با خیال راحت انجام گردد.

در این میان مارکوس زودر، نخست وزیر ایالت بایرن و رئیس حزب دولتی سوسیال مسیحی آلمان هم با توریسم اسکی در اروپا در زمستان پیشِ رو مخالف است. هرساله از این ایالت آلمان افراد زیادی برای اسکی و استفاده از پیست های اتریش به این کشور سفر می نمایند.

ضرر هنگفت کرونا به صنعت خودروسازی انگلیس

انجمن فراورینمایندگان و فروشندگان خودروهای بریتانیا از ضرر هنگفت کرونا برای صنعت خودرو سازی و کاهش چشمگیر فراوری و فروش خودرو در انگلیس در 10ماهه ابتدایی امسال میلادی اطلاع داد.

انجمن فراورینمایندگان و فروشندگان خودروهای بریتانیا (SMMT) گفت که در 10 ماهه ابتدایی امسال میلادی فراوری در این بخش با 743 هزار خودرو حدود یک سوم پایین تر از میزان فراوری در این دوره زمانی در سال گذشته بوده است.

مایک هاوز، رئیس این انجمن صنعتی در انگلیس اعلام نموده که بحران کرونا، برگزیت و اعلام نخست وزیر انگلیس برای تغییر کامل به سوی وسایل نقلیه اکتریکی در کم تر از یک دهه، صنعت خودرو را تحت فشار قرار داده است.

در ماه اکتبر فراوری خودرو در انگلیس نسبت به ماه مشابه سال قبل حدود یک پنجم کاهش داشت. بر اساس آمارهای اعلام شده از طرف انجمن فراوری نمایندگان و فروشندگان خودروهای انگلیس در ماه اکتبر حدود 110 هزار خودرو کارخانه ها را ترک کرد که تعداد آن ها 24500 خودرو کم تر از ماه اکتبر سال 2019 بود. بخصوص صادرات به اروپا و آمریکا در این بخش انگلیس کاهش داشت.

وزیر اقتصاد آلمان برای سومین بار به قرنطینه رفت

وزیر اقتصاد آلمان هم به دلیل ارتباط نزدیک با شخصی که تست کرونایش مثبت شده است مجددا در قرنطینه کرونایی نهاده شد. این خبر را وزارت اقتصاد آلمان روز پنج شنبه گفت. این سومین بار است که وزیر اقتصاد آلمان به قرنطینه می رود.

تمدید محدودیت ها در یونان

محدودیت های کرونایی در یونان هم به مدت یک هفته دیگر و تا 7 دسامبر تمدید شد. نخست وزیر این کشور با اشاره به اینکه آمار مبتلایان همچنان بالا است این اقدام را ضروری دانست.

بنیاد حمایت از بیماران در آلمان هم درباره افزایش چشمگیر شمار مبتلایان در نتیجه برگزاری جشن های کریسمس هشدار داده است. یکی از مقامات این نهاد آلمانی در این باره گفته است: ما همه کریسمس را جشن می گیریم و بعد از آن صدای زنگ مرگ را در ژانویه خواهیم شنید.

نگاهی به آمار مبتلایان و مرگ های روزانه در کشورهای اروپایی

نهادهای بهداشتی فرانسه شب گذشته گفتند که در 24 ساعت گذشته 13563 نفر دیگردر این کشور به کرونا مبتلا شده و 3339 نفر دیگر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم در 24 ساعت گذشته 17555 نفر دیگر به کرونا مبتلا شده و 498 نفر هم در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم در عرض 24 ساعت 29003 نفر به کرونا مبتلا شده و 822 نفر دیگر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در اسپانیا هم در 24 ساعت گذشته 7991 نفر به کرونا مبتلا شده و 337 نفر هم در اثر این ابتلا جان باخته اند.

جدیدترین آمار مبتلایان کرونا در کشورهای مهم اروپایی

براساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 2183660 نفر به کرونا مبتلا شده و 50957 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خو را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 1574562 نفر به کرونا مبتلا شده و 44374 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اندو

بر اساس جدیدترین آمارها در انگلیس هم تا به حال 1574562 نفر به کرونا مبتلا شده و 57031 نفر هم در اثر ابتلا به ان جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 1509875 نفر به کرونا مبتلا شده و 52850 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم بر اساس جدیدترین آمارهای رسمی اعلام شده تا به حال 1007119 نفر به کرونا مبتلا شده و 15792 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1355

به "کرونا در اروپا، از قرنطینه مجدد وزیر اقتصاد آلمان تا ابراز تردید فرانسه درباره امکان بازگشت به زندگی نرمال با واکسن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از قرنطینه مجدد وزیر اقتصاد آلمان تا ابراز تردید فرانسه درباره امکان بازگشت به زندگی نرمال با واکسن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید