ثبت املاک سرپرست خانوار از 19 فروردین الزامی است

به گزارش لیتن، تهران (پانا) - معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، از الزام ثبت املاک تحت تملک سرپرستان خانوار در سامانه ملی املاک و اسکان، از 19 فروردین اطلاع داد.

ثبت املاک سرپرست خانوار از 19 فروردین الزامی است

به گزارش وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده گفت: در راستای اجرای ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم مصوب 5 آذر 99 مجلس شورای اسلامی ضرورت دارد همه مالکان و سرپرستان خانوار، املاک تحت تملک و محل اقامت خانوار خود را از 19 فروردین 1400 با مراجعه به سامانه ملی املاک و اسکان کشور به نشانی http://amlak.mrud.ir ثبت نمایند.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه اضافه کرد: مهلت قانونی تعین شده برای انجام خوداظهاری از زمان آغاز، 2 ماه است.

وی توضیح داد: در ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم آمده است: واحدهای مسکونی واقع در شهرهای با جمعیت بیش از یکصد هزار نفر که به استناد سامانه ملی املاک و اسکان کشور (موضوع تبصره7 ماده 169مکرر این قانون) به عنوان واحد خالی شناسایی می شوند، از سال دوم به بعد مشمول مالیات معادل مالیات بر اجاره به توضیح زیر خواهند شد.

محمودزاده گفت: سال دوم، معادل یک دوم مالیات متعلقه؛ سال سوم، معادل مالیات متعلقه و سال چهارم به بعد، معادل یک و نیم (1.5) برابر مالیات متعلقه خواهد بود.

وی اظهار کرد: به موجب بند 12 ماده واحده قانون اصلاح قانون مالیات های مستقیم مصوب 31 تیرماه سال 1394، ماده (54 مکرر) به قانون الحاق شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1595

به "ثبت املاک سرپرست خانوار از 19 فروردین الزامی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت املاک سرپرست خانوار از 19 فروردین الزامی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید