درباره جهش تورم کانادا چه میدانید؟

به گزارش لیتن، نرخ تورم کانادا با افزایشی محسوس به 0.7 درصد رسید.

درباره جهش تورم کانادا چه میدانید؟

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای مولتیپل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از گلوب اند میل، متوسط نرخ تورم کانادا در 12 ماه منتهی به ژوئن با 1.1 درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 0.7 درصد رسید که این نرخ تورم، 0.3 درصد بالاتر از نرخ قبلی برآورد شده توسط کارشناسان و بیشترین تورم ثبت شده در این کشور از مارس 2011 تا به امروز محسوب می گردد.

در بین بخش های مختلف، بیشترین تورم مربوط به مواد غذایی و نوشیدنی با 2.7 درصد بوده است. تورم آب و برق نیز 1.7 درصد و تنباکو با 0.6 درصد اندازه گرفته شده است. از سوی دیگر کمترین تورم مربوط به بخش انرژی با منفی 15.7 درصد و لباس و پوشاک با منفی 2.6 درصد بوده است. در این بین قیمت بنزین 11 درصد و گازولین 8.2 درصد ریزش نموده است.

بانک مرکزی کانادا تا پیش از بحران کرونا بر خلاف همتای آمریکایی خود تا به امروز توانسته بود نرخ تورم را در محدوده دو درصدی باقی نگه دارد و این مساله به ثبات نرخ بهره نیز یاری نموده بود. با این حال این بانک اعلام نموده است که تحت تاثیر شیوع کرونا و سقوط قیمت نفت، نرخ تورم این کشور احتمالا در محدوده صفر درصدی نوسان پیدا خواهد نمود و انتظار می رود که دست کم در طول سه ماهه دوم سال شاهد تداوم این شرایط باشیم.

پس از مدت ها تعطیلی گسترده کسب و کارها، بخش های مختلف مالی کانادا به تدریج در حال بازگشایی هستند و فرایند بازگشت کارکنان به کارهای خود شروع شده است. انتظار می رود به زودی مخارج مصرف کنندگان افزایش پیدا کند هر چند تا بازگشت مخارج به سطوح پیش از کرونا مدت ها زمان ضروری است.

طبق اعلام مرکز آمار کانادا، هسته تورمی که تغییرات قیمت مواد غذایی و انرژی را به دلیل نوسانات بالای آن ها در نظر نمی گیرد تا خاتمه ماه ژوین با 0.5 درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 0.8 درصد رسیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 مرداد 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1125

به "درباره جهش تورم کانادا چه میدانید؟" امتیاز دهید

1 کاربر به "درباره جهش تورم کانادا چه میدانید؟" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درباره جهش تورم کانادا چه میدانید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید