دماوند و فیروزکوه نارنجی شدند ، شکل گیری خوشه های بیماری در بعضی استانهای همجوار خوزستان

به گزارش لیتن، فرمانده عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران از نارنجی شدن دماوند و فیروزکوه اطلاع داد و گفت: امروز در استان تهران شهرهای دماوند و فیروزکوه در زمره شهرهای نارنجی قرار گرفتند که بخشی از آن به دلیل افزایش ترددی است که در روزهای اخیر شاهد بودیم.

دماوند و فیروزکوه نارنجی شدند ، شکل گیری خوشه های بیماری در بعضی استانهای همجوار خوزستان

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، دکتر علیرضا زالی با اشاره به شرایط کرونا در استان تهران، گفت: در طول 24 ساعت گذشته کماکان تعداد موارد جدید بستری را در استان تهران تجربه کردیم. در حال حاضر بالغ بر 370 بیمار جدید در 24 ساعت گذشته بستری کردیم که 80 نفر از آنها به دلیل وخامت حال مستقیما در بخش مراقبتهای ویژه بستری شدند.

وی اضافه کرد: با احتساب این عدد در حال حاضر در تهران 2200 بیمار کرونایی داریم که 800 نفر آنها در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند. متاسفانه 25 نفر از شهروندان تهرانی را در 24 ساعته گذشته بر اثر ابتلا به کرونا از دست دادیم.

زالی گفت: به نظر می رسد کماکان ابتلا استمرار دارد و با تغییر رنگ هایی که امروز در کشور اتفاق افتاده و در استان تهران، شاهد تغییر رنگ ها هستیم. بارها اعلام کردیم که شرایط کرونا بسیار شنماینده و ناپایدار است و مرتبا در حال تغییر است. امروز در استان تهران شهرهای دماوند و فیروزکوه در زمره شهرهای نارنجی قرار گرفتند که بخشی از آن به دلیل افزایش ترددی است که در روزهای اخیر شاهد بودیم.

وی ادامه داد: ممکن است الگوهای شهری و کشوری مان در روزهای آینده تغییر کند. امروز شکل گیری خوشه های جدید را در بعضی استان های جنوبی همجوار خوزستان شاهد بودیم بنابراین به نظر می رسد که تغییرات به گونه ای است که رنگ بندی تغییر می نماید.

زالی گفت: در زمان فراز و فرود بیماری، یکی از نگرانی های ما شکل گیری شبه خوشه ها در استان تهران است که با توجه به گردهمایی های جمعی ایجاد می گردد، به ویژه اگر افراد بیشتری در خانواده ها کنار هم باشند. اعلام کردیم که بالای 73 درصد مرگ ما در تهران مربوط به گروه های سنی بالای 65 سال بوده است و باید توجه کنیم. ابتلای گروه سنی 25 سال و 5 تا 17 سال نیز اخیرا در تهران افزایش یافته است بنابراین اکنون جوانان هم مصون نیستند و به عنوان ناقل یا مبتلا می توانند در جمع های خانوادگی بیماری را به سرعت منتقل نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1592

به "دماوند و فیروزکوه نارنجی شدند ، شکل گیری خوشه های بیماری در بعضی استانهای همجوار خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دماوند و فیروزکوه نارنجی شدند ، شکل گیری خوشه های بیماری در بعضی استانهای همجوار خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید