صالحی: جامعه رسانه ای برطرف معضل سوانح جاده ای را مطالبه کند

به گزارش لیتن، تهران (پانا) - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم یادبود زنده یاد مهشاد کریمی ـ خبرنگار فقید ایسنا ـ با اشاره به حادثه اتوبوس خبرنگاران گفت اینکه چطور می توان این اتفاق را به یک موضوع پیشگیرانه تبدیل کرد بسیار موضوع مهمی است و این اتفاق با همه تلخی خود دریچه ای را به سوی روشنی باز نموده است.

صالحی: جامعه رسانه ای برطرف معضل سوانح جاده ای را مطالبه کند

به گزارش ایسنا، سیدعباس صالحی که در مراسم یادبود مهشاد کریمی خبرنگار فقید ایسنا حضور داشت، در سخنانی ضمن تسلیت به خانواده های داغدار مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی و بعلاوه جامعه خبری اظهار کرد: این اتفاق تلخ و سخت از جهات مختلف سنگین بوده، هست و خواهد بود. از این جهت که خبرنگاران همیشه پیش از این راوی بودند اما در این اتفاق خود به موضوع روایت تبدیل شدند و شاید بخشی از تلخی این حادثه به این علت بود که این صندلی ها از راوی به خود موضوع روایت تغییر کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سخنان خود با اشاره به سانحه اتوبوس خبرنگاران یادآور شد: جامعه خبرنگارانی که در این کاروان بودند و تعداد آنها بیش از 20 نفر بود همگی برای مسئولیت حرفه ای خود پای در این راستا گذاشتند. این سفر، تفریحی و سیاحتی نبود بلکه ماموریت و مسئولیت رسانه ای بود. همه این موارد در کنار هم، با شنیدن خبر این حادثه، جامعه ایرانی به طور عام و جامعه رسانه به طور خاص را در یک غم عمیقی فرو برد. به ویژه اینکه این دو خبرنگار عزیز که دیگر بین ما نیستند ویژگی های خاص خود را در ایسنا و ایرنا داشتند و این ویژگی ها را همه همکاران در رسانه با تمام وجود خود حس نموده بودند که داشتن دغدغه های اجتماعی از جمله ویژگی های این دو عزیز بود و این ویژگی ها کاملا در کار حرفه ای آنها نمایان بود.

صالحی اضافه کرد: خلاقیت و سواد رسانه ای در محیط کاری رسانه ای از دیگر ویژگی های این دو عزیز بود. عشق حرفه ای این دو به کار رسانه ای مثال زدنی است و هر کدام از همکاران و اطرافیان آنها می توانند به این موضوع گواهی بدهند. اینکه خانم مهشاد کریمی در آستانه مهمترین اتفاق زندگی خود یعنی ازدواج، پای به سفر کاری خود می گذارد یک موضوع ساده نیست بلکه نشان می دهد که چگونه با حرفه خودش پیوند ترکیبی یافته و از اینکه در این ماموریت، راوی اتفاقات خود به موضوع روایت تبدیل شده غمگین و محزون هستیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به سخنان ابوالفضل فاتح، بنیان گذار ایسنا گفت: ایشان در سخنان چند روز گذشته خود درباره درگذشت 17 هزار نفر سوانحه جاده ای که اتفاق ناخوشایندی است و امروز که غم خبرنگاران ما را در سوگ برده است، جامعه رسانه بیش از پیش می تواند به این موضوع مهم بپردازد و این معضل را مورد مطالبه قرار دهد تا سوگ این عزیزان مقدمه ای برای جلوگیری از سوگ عزیزان دیگر باشد. اینکه چطور می توان این اتفاق را به یک موضوع پیشگیرانه تبدیل کرد، بسیار مهم است. این اتفاق با همه تلخی خود دریچه ای را به سوی روشنی باز نموده است.

صالحی بعلاوه گفت: داغدار این اتفاق تلخ هستیم. با حادثه تلخی روبه رو بودیم و در طول این یک هفته خانواده های این عزیزان با شرایط سخت و دشواری روبه رو شده اند. جامعه رسانه ای ما این دو عزیز را از یاد نخواهد برد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1794

به "صالحی: جامعه رسانه ای برطرف معضل سوانح جاده ای را مطالبه کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی: جامعه رسانه ای برطرف معضل سوانح جاده ای را مطالبه کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید