صدری: خواسته های گل محمدی برآورده شد و بازیکن دیگری نمی گیریم، تاوان اشتباه مدیران قبلی پرسپولیس را می دهیم

به گزارش لیتن، سیدمجید صدری سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت، این باشگاه به خاطر عدم تعامل با گابریل کالدرون و دستیارانش در زمان جدایی از جمع سرخپوشان امروز با مشکلاتی روبرو شده است.

صدری: خواسته های گل محمدی برآورده شد و بازیکن دیگری نمی گیریم، تاوان اشتباه مدیران قبلی پرسپولیس را می دهیم

به گزارش خبرنگاران، سیدمجید صدری درباره استعفای جعفر سمیعی از مدیرعاملی پرسپولیس گفت: سمیعی یار بسیار خوبی برای ما بود و زحمت های زیادی کشید، اما به علت مسائلی که داشت تصمیم به جدایی گرفت. با وجود اصرار اعضای هیئت مدیره و حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان برای ماندن سمیعی در پرسپولیس، او ادامه همکاری را صلاح ندانست و باشگاه را ترک کرد و ما ماندیم و خاطرات خوب مان با ایشان.

وی در خصوص بحث تغییر و تحولات در پرسپولیس توضیح داد: به خاطر شرایط حساس پرسپولیس، هیئت مدیره جلسه ای برگزار کرد تا بنده به اسم سرپرست باشم و در وقت مقتضی مدیرعامل تعیین گردد. باید از آقای سجادی تشکر کنم که برای اولین بار بود به استقلال هیئت مدیره اهمیت داد و به رأی هیئت مدیره اعتماد کرد. این مسئله باعث شد به اسم سرپرست در خدمت پرسپولیس باشم. به علت بازی های حساس در لیگ قهرمانان آسیا، کوشش همه دوستان حفظ آرامش در تیم است تا در وقت مناسب که وزیر ورزش صلاح بداند، تغییرات در پرسپولیس انجام گردد. هیئت مدیره یک نفر را کم دارد، ولی با چهار نفر کار را پیش می بریم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس راجع به بازی های تدارکاتی سرخپوشان قبل از ملاقات با الهلال عربستان یادآور شد: با نظر یحیی گل محمدی دو بازی تدارکاتی قبل از ملاقات با الهلال عربستان خواهیم داشت که یک بازی با تیم لیگ فزونی و دیگری با تیم لیگ یکی خواهد بود.

صدری در پاسخ به این سؤال که آیا برنامه ای برای جذب بازیکن نو دارند یا نه، گفت: تقریباً درخواست هایی را که گل محمدی داشت، برآورده کردیم. بازیکنی مدنظر نیست و با توجه به بحث بدهی به کالدرون و بسته بودن پنجره نقل وانتقالات بنایی برای جذب بازیکن نداریم. تیم سرپایی داریم و به آن موفقیتی که می خواهیم، می رسیم.

وی با اشاره به بدهی باشگاه پرسپولیس به کالدرون توضیح داد: همه جا ورزش نماد صلح و دوستی است، اما متأسفانه به خاطر تحریم های ظالمانه یک سال و اندی است پول پرسپولیس وارد کشور نمی گردد. با بردهایی که در آسیا به دست می آوریم، رقم پول مان در AFC بالاتر می رود، اما اجازه استفاده از این پول را نمی دهند. نامه های متعددی را به فیفا و AFC زدیم تا به هر طریقی پول را بگیریم. به AFC و فیفا اعلام کردیم که این پول را داریم و اصرار نداریم به ما بدهید و مستقیم به کالدرون و دستیارش بدهید. ما این کوشش را می کنیم و اخیراً نامه ای به شیخ سلمان نامه ای ارسال کردیم، کسی که به ایرانی ها علاقه دارد و امیدواریم نتیجه بگیریم. به وسیله وزارت ورزش و وزارت امور خارجه هم پیگیر هستیم.

سرپرست باشگاه پرسولیس با بیان اینکه طلب پرسپولیس از AFC سه میلیون و 400 هزار دلار است، اضافه کرد: خیلی جالب است در نامه خود به AFC اعلام کردیم از پول مان طلب کالدرون پرداخت گردد، اما پاسخ دادند در مسائل داخلی شما دخالت نمی کنیم! این جواب جالبی نیست و گفتیم بنا بر اعلام AFC یا فیفا تحریم هستیم? آنها ما را به اینترنت و فلان سایت آمریکا ارجاع دادند که گفته ایران تحریم است، در صورتی که ادعا دارند ورزش نماد صلح و دوستی است. کشور ایران تحریم است و ورزش نباید شامل این مسئله گردد. امیدوارم این مشکل حل گردد. ما سر بودیمیر هم این مشکل را داشتیم، اما مشکل حل شد و پنجره بسته نشد.

صدری ادامه داد: بدهی ما به کالدرون و دستیارش حدود 700 هزار یوروست. با کالدرون و وکیلش صحبت کردم. اگر ما تعامل جدی با او داشتیم، کار به اینجا نمی کشید. نمی دانم چرا دوستان قبلی این زحمت را نکشیدند و الان باید تاوانش را بدهیم. این بدهی برای زمان ما نیست و از گذشته به ارث رسیده است.

وی درباره بحث عدم ادامه همکاری با کارگزار فصل گذشته پرسپولیس گفت: کارگزار قرارداد سه ساله داشت و دو سال دیگر مانده بود، اما رقم ما با رقم دوستان خیلی متفاوت بود. آنها تعهدات فصل قبل را کامل انجام دادند و حالا اینکه در قرارداد مشکلاتی بوده است یا نه را، وارد نمی شوم. تنها راهی که دیدیم این بود که به صورت مسالمت آمیز اقاله قرارداد انجام دهیم تا برای فصل آینده مزایده برگزار کنیم. کوشش مان این است کار کاملاً شفاف باشد و صد درصد می خواهیم مزایده برگزار کنیم و کار دقیقه نودی نباشد. کارشناس رسمی برای هر فضای تبلیغاتی عدد در آورده است و بر اساس آن قیمت پایه اعلام می کنیم و اسناد را در معرض مزایده قرار می دهیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در خصوص مطالبات بازیکنان پرسپولیس یادآور شد: از فصل گذشته درصدی از قرارداد بازیکنان به جای مانده است و کوشش می کنیم پاداش ها و مانده قرارداد را تسویه کنیم تا با خیال آسوده فصل را شروع کنیم. برای فصل نو قصد داریم در زمان های اعلام شده پرداختی داشته باشیم تا مثل الان فشار مضاعفی به باشگاه وارد نگردد. با بدهی هایی مثل کالدرون واقعاً شرایط اقتصادی سختی برای باشگاه بوده است، اما با کوشش سمیعی و همدلی بین بازیکنان و کادر فنی، موفقیت حاصل شده است. اگر پولی نبوده است بازیکنان و کادر فنی با آرامش قبول کردند و نگذاشتند این بحث ها رسانه ای گردد. جای تشکر دارد که بازیکنان با غیرت و مردانگی این کار را کردند و در لیگ برتر قهرمان شدند و امیدوارم در آسیا هم جام بیاوریم.

صدری درباره شرایط ابراهیم شکوری توضیح داد: ایشان سرباز بود و دوران آموزشی را سپری می نماید. اگر دوران سربازی ایشان تمام شد و برگردد، در خدمتش هستیم.

وی در ارتباط با حضور کریم باقری و خانبان در تیم ملی فوتبال گفت: از ابتدا بنا بود که با دوستان تعامل داشته باشیم. تیم ملی مربوط به کل کشور است و وظیفه داریم یاری کنیم. عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال لطف دارد و یاری می نماید. با اجازه گل محمدی در زمان هایی که تیم ملی بازی دارد باقری و خانبان در خدمت تیم ملی هستند. این شرایط هم برای باقری سخت است و هم خانبان.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در انتها گفت: در کوشش هستیم در دوره نو زیرساخت های درآمدی باشگاه را جوری برنامه ریزی کنیم تا انتهای فصل یا اول فصل درگیر مسائل اقتصادی نباشیم. کوشش می کنیم فوتبال حرفه ای داشته باشیم تا درآمدزایی خوبی دیده گردد. از طرفداران که همواره حامی ما بودند، تشکر می کنم، همینطور از هیئت مدیره و مخصوصاً سدجلال حسینی که کاپیتان نمونه است و گل محمدی، مطهری و باقری.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1861

به "صدری: خواسته های گل محمدی برآورده شد و بازیکن دیگری نمی گیریم، تاوان اشتباه مدیران قبلی پرسپولیس را می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدری: خواسته های گل محمدی برآورده شد و بازیکن دیگری نمی گیریم، تاوان اشتباه مدیران قبلی پرسپولیس را می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید