طباطبایی: کسانی که منافع شان قطع شده نقدها فِیک می نمایند، موفقیت در المپیک حق کاراته ایران است

به گزارش لیتن، رئیس فدراسیون کاراته گفت: نقدها فیک و نادرست از سوی افرادی مطرح می گردد که منافع شان قطع شده و می خواهند بگویند با نبودن آنها شرایط بد شده است.

طباطبایی: کسانی که منافع شان قطع شده نقدها فِیک می نمایند، موفقیت در المپیک حق کاراته ایران است

سیدحسن طباطبایی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد عملکرد ملی پوشان در کاراته وان لیسبون گفت: مسابقات لیسبون آخرین مسابقه کسب سهمیه المپیک از بخش رنکینگ بود که به لطف خدا بچه های ما توانستند در این مسابقات حضور پیدا نمایند. سارا بهمنیار هر چند از مدال برنز محروم شد، اما توانست با کسب امتیاز لازم المپیکی گردد و این دومین سهمیه از سه سهمیه بخش کومیته دختران بود. کسب این سهمیه را به جامعه کاراته به خصوص بانوان کاراته کا تبریک می گویم.

وی ادامه داد: حمیده عباسعلی نیز بعد از پشت سر گذاشتن دوران مصدومیت محک جدی نخورده و سال گذشته را به درمان سپری نموده بود. بازگشت دوباره عباسعلی به میادین تولدی دوباره برای او بود. این بانوی المپیکی توانست با کسب مدال برنز نتیجه مطلوبی کسب کند، هر چند به اعتقاد کارشناسان ظرفیت او خیلی بالاتر است و امیدوارم این فرایند صعودی تا توکیو ادامه داشته باشد.

رئیس فدراسیون کاراته گفت: رزیتا علیپور با وجود فرایند خوب، با بدشانسی نتوانست سهمیه را به وسیله رنکینگ المپیک کسب کند، اما امید داریم که در ادامه جهت، کسب سهمیه کند. فاطمه صادقی نیز در بخش کاتا توانست سه دور بالا بیاید و این موضوع می تواند جهت او را در جدول مسابقات کسب سهمیه در پاریس هموارتر کند.

طباطبایی در مورد عملکرد پسران کاراته ایران گفت: بهمن عسگری با درخشش و با وجود ورزشکاران عظیم در این مسابقات توانست به ملاقات فینال صعود کند. در ملاقات فینال نیز با لوئیجی بوسا از ایتالیا مبارزه کرد که در گذشته سه بار پیروز به شکست او شده بود. شکست عسگری نشان داد نباید در مسابقات هیچ حریفی را دستکم گرفت و در کاراته هر مسابقه حکم فینال را دارد. ذبیح الله پورشیب و سجاد گنج زاده دو ورزشکار عظیم دیگر ما در این مسابقات درخشش بسیار خوبی داشتند و متاسفم که المپیک توکیو از حضور یکی از این دو ورزشکار عظیم محروم خواهد بود.

وی یادآور شد: در مجموع کادرفنی توانست در این مسابقات به اهداف خود دست پیدا کند. در وزن 67 کیلوگرم امیر مهدی زاده نتوانست در این مسابقات نتیجه خوبی بگیرد، هر چند در بحث داوری در مسابقه آخر او نقدهای وجود دارد. در این وزن مجید حسن نیا، امیر میرزایی، هامون درفشی پور، سیدعلی کریمی و امیر مهدی زاده را به رویدادهای مختلف کاراته وان اعزام کردیم، اما نتوانستند امتیازات لازم را کسب نمایند.

رئیس فدراسیون کاراته گفت: امکان دارد بعضی دوستان عنوان نمایند بعضی از این ورزشکاران در سبک وزن در رنکینگ امتیاز بیشتری از مهدی زاده داشتند، اما در مجموع کادرفنی به این موضوع رسید که باتجربه ترین فرد را برای کسب سهمیه اعزام کند. به اعتقاد من امیر مهدی زاده با توجه به عملکرد ورزشکاران ما در کاراته وان های مختلف شایسته ترین فرد در این وزن بود. بعضی اعتقاد دارند برای نماینده این وزن باید انتخابی برگزار می کردیم.

طباطبایی گفت: با توجه به برنامه کسب سهمیه المپیک از سال های گذشته، در زمان مسابقات قهرمانی آسیا در ازبکستان در این وزن انتخابی برگزار کردیم و امیر مهدی زاده نه تنها پیروز به شکست رقبای خود شد، بلکه در کاراته وان های مختلف نیز نتایج بهتری کسب کرد. در مجموع نه تنها کادرفنی بلکه بسیاری از کارشناسانی که با آنها مشورت صورت گرفت، اعتقاد داشتند امیر مهدی زاده شایسته ترین فرد در این وزن برای کسب سهمیه است.

وی توضیح داد: خیلی امیدوار هستم در این وزن بتوانیم در پاریس به کسب سهمیه المپیک دست پیدا کنیم. در حال حاضر در کومیته پسران از سه موقعیت کسب سهمیه، دو سهمیه را گرفتیم و در بخش دختران نیز همین شرایط را داریم. شرایط مناسبی را در جهت کسب سهمیه داریم و امیدوارم سهمیه سوم دختران و پسران را نیز کسب کنیم. برنامه فدراسیون، کادرفنی دختران و پسران این است که در هر دو بخش با سهمیه کامل به مسابقات المپیک اعزام شویم.

رئیس فدراسیون کاراته در مورد نقدها به اظهارات او برای عدم قول کسب مدال در المپیک توکیو گفت: تاکید می کنم کادرفنی و ورزشکاران باتجربه و حرفه ای ما جز بهترین های جهان هستند. ظرفیت کاراته ایران بسیار وسیع و عظیم است و کاراته ما در جهان به نام کاراته ایرانی شناخته و دارای سبک خود است. کاراته ایران زبانزد بسیاری از کشورهای مختلف است و بسیاری از مربیان ایرانی در اقصی نقاط جهان در حال مربیگری هستند که نشان دهنده توانمندی کاراته کشور است.

طباطبایی تاکید نمود: مدال و نتیجه گیری در المپیک حق کاراته ایران است و بارها نیز تاکید نمودم، اما ورزش حرفه ای و مسابقه هزاران اتفاق و موضوع دارد که در روز برگزاری معین تکلیف می گردد. ظرفیت و پتانسیل فعلی ما در المپیک توکیو افتخارآفرینی خواهد نمود. نقدها مطرح شده، فیک و نادرست است و از سوی کسانی مطرح می گردد که منافع آنها در کاراته قطع شده و می خواهند با این نقدها نشان دهند به این خاطر که آنها در کاراته نیستند، شرایط خوب نیست.

وی اضافه نمود: جامعه عظیم کاراته امروز با اتحاد و همدلی خود تیم ملی را حمایت می نماید. دست این اندک افراد منفعت طلب که همیشه منافع شخصی را به منافع ملی ترجیح داده اند نیز برای جامعه کاراته رو شده و جای نگرانی وجود ندارد. کاراته با اقتدار کار خود را پیش می برد و برای افتخارآفرینی در توکیو خود را آماده می نماید.

رئیس فدراسیون کاراته گفت: برای حضور در مسابقات لیسبون مشکلاتی برای اخذ ویزا داشتیم و جا دارد از سلطانی فر، صالحی امیری، علی نژاد، طهماسبی مسئول امور بین الملل وزارت ورزش، فتاحی و کیکاوس سعیدی که برای حل این مشکل اقدامات زیادی انجام دادند، تشکر کنم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 تیر 1400 بروزرسانی: 15 تیر 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1744

به "طباطبایی: کسانی که منافع شان قطع شده نقدها فِیک می نمایند، موفقیت در المپیک حق کاراته ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طباطبایی: کسانی که منافع شان قطع شده نقدها فِیک می نمایند، موفقیت در المپیک حق کاراته ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید