فلاحی: سوءمدیریت دلیل شرایط کنونی بازار سرمایه است

به گزارش لیتن، یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه دلیل شرایط کنونی بازار سرمایه سوءمدیریت مسئولین این حوزه است، اظهار کرد: البته مردم نیز با بی احتیاطی و عدم توجه به تخصص لازم برای این حوزه اموال اصلی خود را فروختند و پول آن را وارد این بازار کردند و در نتیجه آسیب دیدند.

فلاحی: سوءمدیریت دلیل شرایط کنونی بازار سرمایه است

احمد حسین فلاحی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به شرایط نابسامان بازار سرمایه گفت: ابتدا تا انتها این موضوع را به دلیل سوءمدیریت می دانم، پیگیری های این مدت نمایندگان مجلس و گزارش هایی که در این حوزه به مجلس ارائه شده حاکی از این است که دلیل شرایط کنونی بازار سرمایه سوءمدیریت است، آقای قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی نیز به این موضوع اشاره نموده است.

وی اضافه نمود: متاسفانه مسئولین حوزه توان مدیریت این بازار را نداشتند، ما شاهد این مهم بودیم که نقدینگی مردم در این بازار جمع شده بود و این تجمع نقدینگی یک فرصت طلایی ایجاد می کرد که ما آن را به سوی راستا توسعه و فراوری در کشور راهنمایی کنیم، ولی به دلیل اینکه مسئولین این حوزه فاقد مدیریت مالی بودند اکنون شاهد این شرایط هستیم.

نماینده مردم همدان در مجلس توضیح داد: کارشناسان مالی یکی دیگر از علل شرایط کنونی بورس را ورود بانک ها به این بازار می دانند، بانک ها نباید به این بازار ورود پیدا می کردند، من نیز این موضوع را عامل دیگری برای مشکل کنونی این بازار می دانم.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اشاره نمود: البته مدیران بورس نیز از ابتدا تردید داشتند که بتوانند شرایط این بازار را مدیریت نمایند، به همین دلیل به مردم توصیه می کردند که سرمایه اصلی خود را وارد این بازار نکنید، ولی مردم با بی احتیاطی و عدم توجه به تخصص لازم برای این حوزه اموال اصلی خود را فروختند و پول آن را وارد این بازار کردند و در نتیجه آسیب دیدند.

فلاحی در انتها اضافه نمود: اکنون به نظر می سرد اگر مدیریت صحیحی برای ساماندهی این بازار شکل بگیرد و بتوانند باری دیگر اعتماد مردم را بازگردانند که البته کار مسئله ای است، این بازار می تواند فرصت خوبی را رقم بزند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1507

به "فلاحی: سوءمدیریت دلیل شرایط کنونی بازار سرمایه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فلاحی: سوءمدیریت دلیل شرایط کنونی بازار سرمایه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید