قدرت شنوایی ابرانسانی با محصول جدید گوگل

به گزارش لیتن، نسخه های اولیه این فن آوری شامل یک هدفون بود که همه سطح گوش را می پوشاند. اما نسخه های بعدی دارای یک هدفون کوچک داخل گوش است.

قدرت شنوایی ابرانسانی با محصول جدید گوگل

بنا به گزارش ها، آلفابت، شرکت مادرِ گوگل، مشغول کار بر روی یک نوع هدفون است که به کاربر امکان می دهد صدای یک شخص خاص را از جمعیت جدا کند.

این پروژه سرّی، با نام رمز وُلورین (Wolverine)، از طریق مجموعه ای از میکروفون ها صدا ها را از محیط ضبط می کند و بعد یک صدای مورد نظر را تقویت کرده را آن از طریق هدفون به گوش فرد می ساند. به این ترتیب، مخاطب دارای یک قدرت شنوایی ابرانسانی می شود.

این جدیدترین پروژه واحد ایکس در شرکت آلفابت است که تمرکزش تولید محصولات نامتعارف است. واحد ایکس پیشتر بر روی عینک گوگل و بالن های اینترنتی لون کار کرده بود که هیچ یک وارد بازار نشدند.

این واحد در سال 2010 توسط بنیانگذاران گوگل، لری پیج و سرگئی برین، ایجاد شد تا از ثروت و تخصص بزرگ این غول فن آوری برای توسعه فن آوری های جدیدی استفاده کند که ممکن است هیچ ارزش تجاری فوری نداشته باشد. در بیانیه ماموریت این واحد آمده است: کار ما خلق فن آوری های جدید بنیادی برای حل برخی از سخت ترین مسائل جهان است.

جزئیات مربوط به دستگاه وُلوراین ابتدا توسط نشریه بیزنس اینسایدر گزارش شد که ادعا کرد چندین نمونه اولیه این دستگاه تولید شده است. سخنگوی واحد اکس به این نشریه گفت که این شرکت در حال بررسی آینده محصولات شنیداری است، اما از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

نسخه های اولیه این فن آوری شامل یک هدفون بود که همه سطح گوش را می پوشاند. اما نسخه های بعدی دارای یک هدفون کوچک داخل گوش است. سایر شرکت های بزرگ فن آوری نیز در حال کار بر روی دستگاه های شنوایی پیشرفته هستند. فیس بوک یک واحد مخصوص برای تکمیل محصولات واقعیت افزوده و مجازی دارد.

ویدئویی که اکتبر گذشته از سوی آزمایشگاه تحقیقات واقعیت فیس بوک منتشر شد، یک دستگاه پوشیدنی را توصیف می کند که از تکنیک های حذف نویز، یادگیری عمیق و فن آوری معروف به پرتوبندی (beamforming) استفاده می کند تا صدا هایی خاص را از سر و صدای محیط جدا کند.

در این ویدئو آمده است: فن آوری ای که ما در حال ساخت نمونه اولیه برای آن هستیم می تواند از میان سروصدای محیط آنچه را شما می خواهید گوش دهید، جدا کرده و تقویت کند. بخشی از هدف ما این است که قدرت شنوایی انسان را به شکل اساسی بازتعریف کنیم تا افراد بتوانند راحت تر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1578

به "قدرت شنوایی ابرانسانی با محصول جدید گوگل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدرت شنوایی ابرانسانی با محصول جدید گوگل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید