مقاله: ادویه های تندی که اشکتان را در خواهد آورد

به گزارش لیتن، یکی دیگر از ادویه های تند دنیا جالاپنو است که منبع غنی از ویتامین بوده و خوردن آن مزایای بسیار زیادی دارد. نکته بسیار مهمی این است که این فلفل به قدری تند است که تنها افراد خاصی می توانند آن را بخورند و استفاده از این ادویه در درصد بسیار کم هم می تواند غذای شما را تند و آتشین کند.

مقاله: ادویه های تندی که اشکتان را در خواهد آورد

ادویه که از فلفل تند تایلندی به وجود می آید جز تندترین ادویه های دنیا است. این فلفل معمولاً در کشورهای شرق آسیا، به خصوص چین و تایلند کشت شده و به نقاط مختلف دنیا صادر می گردد.

یکی دیگر از ادویه های تند که معمولاً در آشپزخانه های کشورهای آسیای وجود دارد، سرپراجا است. این نوع ادویه مزه بسیار تند و آتشی داشته و بعلاوه از آن برای فراوری انواع سس هم استفاده می گردد.

یکی دیگر از ادویه های تند دنیا، ادویه است که از فلفل تاباسکو به وجود می آید و از آن برای تهیه سس تاباسکو هم استفاده می گردد. سس تاباسکو اولین بار در کشور آمریکا فراوری شد و سپس به تمامی نقاط دنیا صادر گشت. امروزه ادویه تاباسکو به وسیله سرآشپزان مشهور دنیا برای تند کردن بیشتر غذاهای شان مورد استفاده قرار می گیرد.

نکته جالبی که باید بدانید این است که در کشور پرو که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فلفل قرمز است، در رستوران ها آن شاهد سرو سینی فلفل قرمز هستیم و بعلاوه در این کشور سس هایی تهیه می شوند که در آن اندازه زیادی فلفل قرمز وجود دارد و خوردن این سس ها کار هر کسی نیست.

منبع مقاله: ادویه های تندی که اشکتان را در خواهد آورد

انتشار: 22 مهر 1400 بروزرسانی: 22 مهر 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1878

به "مقاله: ادویه های تندی که اشکتان را در خواهد آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: ادویه های تندی که اشکتان را در خواهد آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید