ممنوعیت ورود اتباع هندی به ایران ، آخرین تصمیمات برای تردد مسافر و کالا در مرز ایران و پاکستان

به گزارش لیتن، خبرنگاران - مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل ونقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: از ورود تمام افرادی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم از کشور هند، بخواهند وارد ایران شوند، جلوگیری می گردد و افرادی که اخیرا سفری به هند داشته اند و بخواهند از مرز هند به پاکستان و از پاکستان یا از مرز افغانستان به ایران بیایند، اجازه ورود به کشورمان را ندارند.

ممنوعیت ورود اتباع هندی به ایران ، آخرین تصمیمات برای تردد مسافر و کالا در مرز ایران و پاکستان

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایلنا جواد هدایتی با توجه به شدت شیوع کرونا در کشور هند درباره آخرین تصمیمات برای تردد مسافر و کالا در مرز ایران و پاکستان گفت: طبق آخرین تصمیمات ابلاغ شده، ورود اتباع هندی از مرزهای زمینی ممنوع است و برای اجرای این ممنوعیت نظارت ویژه بر مرزهای ایران و پاکستان داریم.

وی تاکید نمود: همچنین از ورود تمام افرادی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم از کشور هند، بخواهند وارد ایران شوند، جلوگیری می گردد و افرادی که اخیرا سفری به هند داشته اند و بخواهند از مرز هند به پاکستان و از پاکستان یا از مرز افغانستان به ایران بیایند، اجازه ورود به کشورمان را ندارند.

مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری درباره پروتکل ورود اتباع پاکستانی به ایران گفت: هر چند ورود اتباع پاکستانی از مرزهای مشترک به کشورمان ممنوع نیست اما این افراد با تشدید پروتکل های بهداشتی غربالگری می شوند و در صورتی که تست پی سی آر منفی داشته باشند که این تست در مرز هم گرفته می گردد، اجازه ورود به ایران را دارند.

هدایتی تاکید نمود: البته جلوی ورود افراد مشکوک گرفته می گردد به این معنا که اگر تست فردی منفی باشد اما علایم ابتلا به ویروس کرونا را داشته باشد اجازه ورود به کشور را ندارد.

وی اضافه کرد: نظارت های بهداشت مرزی و نمایندگان وزارت بهداشت در مرزهای مشترک ایران و پاکستان جدی تر و تشدید شده است.

هدایتی ادامه داد: پس از شیوع ویروس کرونا تردد مسافر بین مرزهای ایران و پاکستان به حداقل رسیده و در حال حاضر تردد مسافر در مرز میرجاوه کمتر از 120 نفر در روز است.

مدیرکل دفتر ترانزیت سازمان راهداری درباره تردد تجاری بین ایران و پاکستان و ورود کامیون های اعزام شده از مبدا هند، گفت: از آنجایی که هند و پاکستان روابط سیاسی خوبی ندارند، میزان تجارت این دو کشور هم بالا نیست و معمولا کامیون هندی از مرز پاکستان وارد سایر کشورها نمی گردد.

هدایتی ادامه داد: درباره تجارت با کشور پاکستان هم، عمده تبادلات صادراتی از سوی ایران است و در این تبادلات ایران سهم 80 درصدی در صادرات دارد و تنها 20 درصد واردات از پاکستان انجام می گردد که البته این کامیون ها هم با رعایت پروتکل های بهداشتی وارد کشورمان می شوند.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1672

به "ممنوعیت ورود اتباع هندی به ایران ، آخرین تصمیمات برای تردد مسافر و کالا در مرز ایران و پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت ورود اتباع هندی به ایران ، آخرین تصمیمات برای تردد مسافر و کالا در مرز ایران و پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید