نرم افزار شهربین در یزد رونمایی شد

سامانه مدیر عامل مرکز شتابدهنده پیشگامان از رونمایی نرم افزار شهروند محور شهربین برای رصد و گزارش مسائل و مسائل شهری در یزد اطلاع داد.

نرم افزار شهربین در یزد رونمایی شد

به گزارش خبرنگاران، محمدکاظم کشورشاهی امروز در جمع خبرنگاران ضمن اعلام خبر رونمایی سامانه آنلاین مدیریت شهری با عنوان شهربین، این اپلیکیشن در راستای تحقق شهر هوشمند با شعار ذره بین هوشمند شهر و با هدف ارتباط بیشتر شهروندان با شهرداری یزد جهت برطرف مسائل شهری به وسیله پیگیری گزارشات ارسالی شهروندان به شهرداری به صورت آنلاین است.

وی رصد و گزارش مسائل شهری، ایده پردازی برای برطرف مسائل شهری و نظارت بر عملکرد مدیریت شهری را از ویژگی های این نرم افزار خواند و گفت: شهروندان می توانند به وسیله این سامانه هرگونه مسئله و مشکل یا ایده ای در حوزه شهر را به وسیله عکس یا فایل مدیا گزارش نمایند تا در اسرع وقت موضوع به واحدهای اجرایی شهرداری جهت رسیدگی ارجاع گردد.

کشورشاهی به برخی مزیت ها و ویژگی های این اپلیکیشن نیز اشاره و اعلام نمود: امروزه در بسیاری از کشورهای توسعه یافته میزان مشارکت مردم در مباحث مدیریت شهری از شاخص های توسعه یافتگی تلقی می گردد لذا ارتقای مشارکت شهروندان یزدی در این شهر شناخته گردیده جهانی نیز ضرورت دارد.

مدیر عامل تنها شتابدهنده تعاونی کشور در بخش دیگری از سخنانش گفت: شتاب دهنده در واقع امکانات سخت افزاری و نرم افزاری لازم برای رشد سریع استارتاپ ها را فراهم می نماید.

وی اضافه کرد: از آنجا که تعداد قابل توجهی از صاحبان ایده برای ایجاد و توسعه کسب و کار خود از توانایی کار تیمی، قدرت مالی، دانش و شبکه ارتباطی کافی به صورت همزمان برخوردار نیستند، شتابدهنده مجموعه کاملی از خدمات مورد نیتاز برای رشد کسب و کارهای نوپا نظیر فضای کاری مناسب، حمایت مالی، مشاوره های فنی، کسب و کاری و حقوقی، کلاس های اموزشی و امکانات زیرساختی را در اختیار آنها قرار می دهد.

به گفته کشورشاهی، در حقیقت اصلی ترین رسالت شتاب د هنده، در کنار یاری به تقویت اکوسیستم کارآفرینی نوپا، حمایت همه جانبه از استارتاپ ها برای تبدیل آنها به شرکت هایی است که پس از خروج از شتابدهنده بتوانند به تنهایی در بازار، رقابت نموده، رشد نمایند و به بلوغ برسند.

وی بیان کرد: شتابدهنده پیشگامان رسالت خود را در حوزه کسب و کارهای نوپا با هدف ایجاد بستری مناسب جهت پرورش ایده، یاری به ایجاد کسب و کاری پایدار و تسهیل رشد استارتاپ تا رسیدن به مرحله تجاری سازی به انجام می رساند.

به گفته وی، این شرکت افتخار دارد به عنوان اولین شتابدهنده IT و دانش بنیان یزد با مجوز رسمی از معاونت علمی و پژوهشی ریاست جمهوری بیش از یک سال و اندی فعالیت می نماید.

کشورشاهی اعلام نمود: تاکنون دو سایکل توسط مرکز انجام گردیده که در سایکل اول 90 ایده ثبت گردیده که از این تعداد 14 ایده به مرحله پیش شتابدهی و پس از یک دوره آموزشی دو، سه ماهه، تعداد چهار ایده به مرحله بعد راه یافته است.

وی ادامه داد: در سایکل دوم نیز 100 ایده در مرکز ثبت شد که 14 ایده به مرحله پیش شتابدهی و از این مرحله پنج ایده نهایی شد.

مدیر عامل مرکز شتابدهنده پیشگامان مستقر در دانشگاه یزد ابراز امیدواری کرد که علی رغم ریسک بالای فعالیت های استارتاپی به ویژه در حوزه فناوری اطلاعات، با همکاری استارتاپ های شکل گرفته در این مرکز بتواند در کنار اهداف مورد نظر این استارتاپ ها، به چشم انداز خود یعنی قرار دریافت در جمع پنج شتابدهنده برتر کشور دست یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نرم افزار شهربین در یزد رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرم افزار شهربین در یزد رونمایی شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید