نوبت به سامسونگ رسید تا CHATGPT خود را بسازد!

به گزارش لیتن، این مدل هوش مصنوعی مولد تنها در اختیار کارکنان سامسونگ قرار می گیرد و به طور عمومی عرضه نخواهد شد.

نوبت به سامسونگ رسید تا CHATGPT خود را بسازد!

به گزارش دیجیاتو، طبق گزارشی نو، سامسونگ می خواهد با همکاری Naver، یک پلتفرم هوش مصنوعی مولد مشابه ChatGPT بسازد. البته این ابزار برخلاف محصول OpenAI، به طور عمومی عرضه نخواهد شد و تنها کارکنان سامسونگ به آن دسترسی پیدا خواهند کرد.

با محبوبیت ChatGPT، کارکنان سامسونگ مانند بسکمک از شرکت ها شروع به استفاده از این چت بات مجذوب کننده کردند، اما همین کار کره ای ها را به دردسر انداخت. درحقیقت برخی کارمندان داده های حساس سامسونگ را با ChatGPT به اشتراک گذاشتند و این داده ها درون سرورهای خارج از دسترس سامسونگ ذخیره شدند.

همین موضوع باعث شد که سامسونگ استفاده از ChatGPT را برای کارکنان خود ممنوع کند. بااین حال ظاهراً نمی خواهد به طور کلی مانع از دسترسی پرسنل خود به ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی شود. طبق گزارشی که از سوی The Korea Economic Daily منتشر شده است، سامسونگ با همکاری .Naver Corp می خواهد یک پلتفرم هوش مصنوعی اختصاصی برای کارکنان خود بسازد.

برخلاف ChatGPT، هوش مصنوعی مولد سامسونگ برای عموم کاربران منتشر نخواهد شد و تنها در اختیار کارکنان این شرکت قرار می گیرد. البته در ابتدا کارکنان در بخش Device Solutions Division به آن دسترسی پیدا می کنند و پس از انجام آزمایش های میدانی، در اختیار پرسنل بخش های دیگر قرار می گیرد.

از آنجایی که این مدل تنها برای کارکنان سامسونگ توسعه می یابد، شاید بهتر از ChatGPT به پرسنل کمک کند. علاوه براین، مدل سامسونگ بهتر از مدل های دیگر زبان کره ای را درک خواهد کرد که یک مزیت برای کارکنان بومی این شرکت محسوب می شود. درنهایت باید منتظر گزارش های بیشتر درباره این مدل بمانیم.

منبع: فرارو
انتشار: 25 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1402 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 2299

به "نوبت به سامسونگ رسید تا CHATGPT خود را بسازد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوبت به سامسونگ رسید تا CHATGPT خود را بسازد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید