هرس زمستانه درختان پایتخت و آمادگی 42 سایت برف روبی

مدیر عامل سازمان بوستان های شهر تهران از هرس زمستانه درختان و آمادگی 42 سایت برف روبی فضاهای سبز با فعالیت بیش از 2100 کارگر آموزش دیده اطلاع داد.

هرس زمستانه درختان پایتخت و آمادگی 42 سایت برف روبی

به گزارش خبرنگاران، علی محمد مختاری با بیان اینکه یکی از مهمترین اقدامات دست اندرکاران فضای سبز شهر تهران در 6 ماهه دوم هر سال ، عملیات هرس زمستانه درختان در فصل خواب آنها می باشد گفت: این عملیات شامل تنک نمودن تاج درختان جهت مهیا نمودن امکان عبور هوا و رسیدن نور کافی ، حذف شاخه و سرشاخه و آرایش شکل ظاهری آنها ، حذف پاجوشها و تنه جوشها ، قطع شاخه های آفت زده ، بیمار، زخمی، شکسته ، کج شده و ... می باشد که تحت نظارت مستقیم کارشناسان متخصص و کارگران کار آزموده با استفاده از وسایل و ابزار مناسب به انجام می رسد.

مدیر عامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران اضافه کرد: در پاره ای از موارد نیز به دلیل الزاماتی نظیر انحراف درختان از فرم طبیعی خود و ایجاد مزاحمت هایی برای تردد شهروندان ، ایجاد معضلات ترافیکی، احتمال سقوط درختان به دلیل حجم تاج، زیباسازی منظر و ساماندهی بلندی درختان در ترکیب با سایر گونه های کاشته شده در مجاورت آنها ، فعالیت های هرس اجتناب ناپذیر است ، اما تحت هر شرایطی حفظ موجودیت درختان و بقای آنها در اولویت قرار گرفته است. همچنین در مواردی ، هرس با هدف کنترل آفات و امراض، کاهش حجم و تراکم شاخه های درختان که بالقوه در صورت ریزش برف های سنگین یا وزش بادهای شدید ، ناپایدار و شکننده خواهند بود صورت می گیرد.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان بوستان های شهر تهران، مختاری با اشاره به این موضوع که درختان همواره در شرایط طوفانی و بارش های سنگین در معرض خطر قرار می گیرند، گفت: پیرو مکان یابی و برنامه ریزی های انجام شده از سوی این سازمان کلیه ادارات فضای سبز مناطق 22 گانه شهرداری تهران ملزم شده اند تا نسبت به استقرار و تجهیز 42 ایستگاه برف روبی در مکانهای معین شده در سطح 8 منطقه که دسترسی بهتری دارند ، اقدام کنند . این اکیپ ها علاوه بر کارشناسان و ناظرین مسئول ، در مجموع شامل تعداد 2100 کارگر فضای سبز آموزش دیده هستند که با لباسهای فرم مناسب و بادگیر دارای علائم شب رنگ و لوازم مورد احتیاج از جمله چوب مخصوص 3 تا 4 متری با انتهای پلی اتیلنی جهت جلوگیری از آسیب رسانی به درختان و ماشینهای بالابر مجهز شده و در حالت آماده باش به سر می برند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هرس زمستانه درختان پایتخت و آمادگی 42 سایت برف روبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هرس زمستانه درختان پایتخت و آمادگی 42 سایت برف روبی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید