ورزش استان از شیوع کرونا خسارت فراوانی را متحمل شده است

به گزارش لیتن، خبرگزاری خبرنگاران- احمد حسین زادگان، در جلسه شورای تربیت بدنی و ورزش ، متناسب سازی منابع اقتصادی و انسانی برای توسعه یکپارچه ورزش مازندران یک اولویت است.

ورزش استان از شیوع کرونا خسارت فراوانی را متحمل شده است

به گزارش خبرنگارخبرنگاراندفترمازندران درساری، احمد حسین زادگان در جلسه شورای تربیت بدنی و ورزش با اسم این که تعداد مدال های ورزشکاران مازندرانی در المپیک و عملکرد آنها در این جلسه مورد آنالیز قرار گرفته است، اعلام نمود: آخرین اصلاحیه سند راهبردی ورزش استان در دستور کار این شورا قرار گرفته است و مقرر شد طی 2 هفته آینده سند راهبردی و برنامه عملیاتی ورزش استان با استفاده از ظرفیت اساتید دانشگاه پیشکسوتان و کمیته های پژوهشی تحقیقاتی ارائه گردد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه ورزش استان از شیوع کرونا خسارت فراوانی را متحمل شده است مقرر شد با ارائه نظرات و طرح های عملیاتی و با کسب نظر از ستاد ملی و استانی کرونا، برگزاری مسابقات بدون تماشاگر با اخذ مجوز در دستور کار قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در استان مازندران، توضیح داد: مسائل مرتبط با ورزش نونهالان، زیرساخت های ورزشی و استفاده از ظرفیت های علمی و دانشگاهی می بایست در دستور کار هیئت های ورزشی قرار گیرد.

وی گفت: یکی از مهم ترین مسائل ورزش استان عدم ایجاد منابع اقتصادی و انسانی برای عملیاتی کردن طرح و برنامه هاست و عدم وجود صنایع عظیم در استان منجر به این شده است که نتوانیم در مازندران در رشته فوتبال در سطح حرفه ای تیمداری کنیم هرچند این موضوع تنها مربوط به مازندران نیست.

حسین زادگان اظهار کرد: تشکیل کمیته های تخصصی متشکل از چهره های علمی، اجرایی و ورزشی، قهرمانان و پیشکسوتان با تدوین برنامه های عملیاتی برای هیئت های ورزشی می بایست بصورت ویژه در دستور کار قرار گیرد.

استاندار اضافه کرد: هدفمند کردن منابع اقتصادی و انسانی و متناسب کردن منابع موجود با برنامه های ورزشی به وسیله کمیته های تخصصی می بایست در دستور کار قرا گیرد چرا که اداره و مدیریت ورزش باید براساس برنامه، استراتژی و مطالعات راهبردی صورت گیرد.

وی اضافه کرد: برنامه عملیاتی باید برای بخش های مختلف ورزش استان در دستور کار قرار گیرد نه یک یا دو رشته تا شاهد توسعه متوازن تمامی رشته های ورزشی باشیم چرا که احصاء برنامه های عملیاتی و برنامه ریزی برای پشتیبانی از برنامه های هدفمند ورزش استان با ارائه راهبرد علمی منجر به توسعه یکپارچه ورزش استان خواهد شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 شهریور 1400 بروزرسانی: 16 شهریور 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1839

به "ورزش استان از شیوع کرونا خسارت فراوانی را متحمل شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش استان از شیوع کرونا خسارت فراوانی را متحمل شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید