چه اتفاقاتی در روز رای گیری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و روزهای بعد رخ می دهد؟، زمان بندی رای گیری، شمارش آرا و اعلام نتایج

به گزارش لیتن، خبرنگاران : رای دهندگانی که قبلا به شکل حضوری به طور زودهنگام یا به شکل غیابی از طریق پست رای نداده باشند، در روز سه شنبه 3 نوامبر(13 آبان) به پای صندوق ها می فرایند. کار طاقت فرسای شمردن رای ها پس از پایان ساعات رای گیری در همین روز شروع می شود.

چه اتفاقاتی در روز رای گیری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و روزهای بعد رخ می دهد؟، زمان بندی رای گیری، شمارش آرا و اعلام نتایج

به گزارش خبرنگاران به نقل از همشهری آنلاین: میلیون های آمریکای در روز انتخابات رای خواهند داد. اما امسال به علت شیوع کرونا درصد بالایی از رای دهندگان در ایالت های گوناگون از گزینه های رای دادن حضوری زودهنگام (قبل از روز رسمی رای گیری) یا رای دادن غیابی از طریق پست استفاده کرده اند. شمار این گروه رای دهندگان تا روز شنبه 31 اکتبر (10 آبان) به بیش از 90 میلیون رسیده است.

برخی از شبکه های خبری و سازمان های نظرسنجی نتایج پیش بینی شده خود را در ساعات پایانی روز سه شنبه اعلام خواهند کرد، اما این نتایج در هنگامی که هنوز رای های پستی در حال شمارش هستند، مقدماتی هستند.

ساعات رای گیری

ساعت باز شدن و بسته شدن حوزه های رای گیری از ایالتی به ایالت دیگر و در برخی موارد بر اساس شهر یا منطقه متفاوت است.

برخی از ایالت ها به افرادی که هنگام بسته شدن حوزه رای گیری هنوز در صف ایستاده اند، اجازه رای دادن می دهند و برخی دیگر نه.

اغلب حوزه های رای گیری در ساعت 6 صبح باز می شوند و آخرین ساعتی که این حوزه ها باز می مانند تا ساعت 9 شب است (در ایالت های نیویورک و داکوتای شمالی).

در ایالت ورمونت، سحرخیزان می توانند در ساعت 5 صبح هم رای دهند.

همه حوزه های رای گیری تا ساعت 9 شب روز سه شنبه به وقت ساحل شرقی امریکا (ساعت 4.5 صبح چهارشنبه به وقت تهران) بسته می شوند.

زمان بندی اعلام نتایج انتخابات

در بسیاری از ایالت ها، رای های پستی را که به طور دیرهنگام (پس از روز رای گیری) رسیده باشند، می توان پذیرفت و شمارش کرد.

اغلب رای های پستی باید در طول یکی دو روز پس از روز رای گیری در روز سه شنبه 3 نوامبر باید دریافت شوند، به جز چند استثنا: چند ایالت کلیدی اجازه دریافت دیرهنگام تر رای های پستی را می دهند، از جمله ایالت های پنسیلوانیا و کارولینای شمالی (تا 6 نوامبر)، ایالت های مینه سوتا و نوادا (تا 10 نوامبر) و ایالت اوهایو (تا 13 نوامبر).

هر یک از ایالت ها فرایند تایید نتایج را از 10 نوامبر (20 آبان) شروع می کند، گرچه این زمان ممکن است به علت بازشماری آرا به تاخیر بیفتد. هر ایالت به جز کالیفرنیا باید فرایند تایید نتایج انتخابات را تا 8 دسامبر (18 آذر) تمام کرده باشد. همه اختلافات- از جمله چالش ها و بازشماری ها- باید تا این تاریخ حل و فصل شده باشند.

گزینندگان هر ایالت در 14 دسامبر (24 آذر) رای های الکترال آن ایالت را به طور رسمی اعلام می کنند و نتایج آرای الکترال هر ایالت به واشنگتن فرستاده می شود.

به این ترتیب که نتایج قطعی انتخابات به خصوص در این دوره که به علت شیوع کروناویروس درصد آرای پستی بسیار بالا است، ممکن است تا چندین روز پس از انتخابات روشن نشده باشد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1337

به "چه اتفاقاتی در روز رای گیری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و روزهای بعد رخ می دهد؟، زمان بندی رای گیری، شمارش آرا و اعلام نتایج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه اتفاقاتی در روز رای گیری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و روزهای بعد رخ می دهد؟، زمان بندی رای گیری، شمارش آرا و اعلام نتایج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید