کسب رتبه 13 دانشگاه رازی در شاخص پژوهش نظام رتبه بندی ISC

به گزارش لیتن، رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: این دانشگاه در نظام رتبه بندی ISC در شاخص پژوهش همچنان شرایط مطلوبی دارد و در سطح 72 دانشگاه جامع کشور، رتبه 13 را کسب نموده است.

کسب رتبه 13 دانشگاه رازی در شاخص پژوهش نظام رتبه بندی ISC

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، محمد ابراهیم اعلمی آل آقا رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: اخیراً رتبه دانشگاه های جامع کشور در نظام رتبه بندی ISC اعلام شده که در بعضی از شاخص های دانشگاه، نیازمند اصلاحات جدی هستیم.

اعلمی آل آقا اضافه کرد: دانشگاه رازی همچنان صندلی مطلوب خود را در زمینه شاخص پژوهش در سطح دانشگاه های جامع کشور حفظ نموده و باید تدارک ویژه ای برای شاخص های مورد توجه پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام که مبنای رتبه بندی دانشگاه های کشور قرار گرفته، لحاظ گردد.

رئیس دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: فناوری، اثرگذاری مالی و اثربخشی اجتماعی از جمله شاخص های مورد تاکید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در رتبه بندی دانشگاه ها هستند و باید در حوزه آموزش، به مولفه هایی مانند شرایط اشتغال دانش آموختگان، به روز رسانی دروس و توجه به مسائل مهارتی، بیشتر و جدی تر بپردازیم و رؤسای دانشکده ها هم باید به طور جدی به این شاخص ها توجه و آن را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دهند.

وی ادامه داد: برای موفقیت در برنامه های ابلاغی وزارت عتف و شاخص های نظام رتبه بندی ISC نیازمند مشارکت و دغدغه جدی همه اساتید، مدیران ستادی و روسای دانشکده ها هستیم.

اعلمی آل آقا اعلام کرد: در این رتبه بندی دانشگاه رازی در شاخص پژوهش همچنان شرایط مطلوبی دارد و در سطح 72 دانشگاه جامع کشور، رتبه 13 را کسب نموده است.

وی بیان نمود: دانشگاه رازی در شاخص فناوری نیازمند تحرک و توجه جدی است، البته با توجه به اینکه بخشی از پارامتر های سنجش دانشگاه ها بر اساس خوداظهاری و بخشی بر اساس استفاده از داده های پایگاه های استنادی مانند WOS، SCOPUS و... نیز است؛ انتظار می رود در بحث خوداظهاری ضمن ارائه آمار دقیق و صحیح توسط واحد های ذی ربط دانشگاه در نظر گرفته گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1659

به "کسب رتبه 13 دانشگاه رازی در شاخص پژوهش نظام رتبه بندی ISC" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسب رتبه 13 دانشگاه رازی در شاخص پژوهش نظام رتبه بندی ISC"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید