5 هزار واحد مسکونی در روستاهای خراسان شمالی ساخته می گردد

به گزارش لیتن، خبرنگاران: معاون امور بازسازی و مسکن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی گفت: سال جاری معرفی پنج هزار واحد مسکن روستایی به بانک ها برای دریافت تسهیلات ویژه مسکن روستایی از طرف این بنیاد پیشنهاد شده است.

5 هزار واحد مسکونی در روستاهای خراسان شمالی ساخته می گردد

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

علی روحانی در گفت وگو با خبرنگار لیتن در بجنورد اظهارکرد: سال گذشته نیز سهم خراسان شمالی از ساخت مسکن روستایی همین میزان بوده است.

وی اضافه کرد: تا به امروز 97 درصد از پرونده های تسهیلات مسکن روستایی معرفی شده به بانک تجارت، معادل 709 فقره از این پرونده ها، منجر به انعقاد قرار داده شده است.

روحانی شرح داد: در استان، بانک رفاه 94 درصد، بانک ملی 86 درصد، بانک صادرات 80 درصد و بانک کشاورزی 74 درصد از سهم ابلاغی خود در انعقاد قرار داد برای پرداخت تسهیلات مسکن روستایی را محقق نموده است.

معاون امور بازسازی و مسکن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان شمالی با اشاره به اینکه در روستاها استقبال از اجرای ساختمان با اسکلت بتنی افزایش یافته است گفت: سال گذشته نیمی از اسکلت های اجرا شده در روستاهای استان بتنی بود و نیمی دیگر نیز با اسکلت فلزی و یا پیچ و مهره اجرا شده است.

وی در باره کیفیت اجرای طرح های مسکن روستایی گفت: کیفیت کار در مسکن روستایی به مراتب از مسکن مهر در شهرها بالاتر است.

وی شرح داد: تسهیلات مسکن روستایی با نظارت و تائید مرحله به مرحله ناظر آزاد می گردد و نظارت ها در مسکن روستایی بیشتر انجام می گیرد از این رو کیفیت کار در این طرح ها بالاتر است.

روحانی توضیح داد: 130 ناظر فعال بر ساخت مسکن روستایی خراسان شمالی نظارت دارند.

ج

منبع: تسنیم
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 944

به "5 هزار واحد مسکونی در روستاهای خراسان شمالی ساخته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 هزار واحد مسکونی در روستاهای خراسان شمالی ساخته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید