آرای الکترال بایدن به بیش از حد نصاب لازم رسید

به گزارش لیتن، نامزد دموکرات و مدعی پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا با تأیید پیروزی اش در ایالت کالیفرنیا اکنون رسماً بیش از 270 رأی الکترال مورد احتیاج برای تصدی این پست را در اختیار دارد.

آرای الکترال بایدن به بیش از حد نصاب لازم رسید

به نقل از بلومبرگ، آلکس پادیلا وزیر داخلی ایالت کالیفرنیا شامگاه آدینه پیروزی جو بایدن را در این ایالت تأیید کرد.

با تأیید این پیروزی، 55 رأی الکترال ایالت کالیفرنیا به سود بایدن ثبت می گردد.

با احتساب این 55 رأی الکترال، جو بایدن بطور رسمی بیش از 270 رأی الکترال مورد احتیاج برای تصدی پست ریاست جمهوری ایالات متحده را در اختیار دارد.

لازم به ذکر است که مجمع برگزینندگان (Electoral College) ایالتهای آمریکا روز چهارم دسامبر برای شمارش آرا در ایالتهای خود تشکیل خواهند شد و کنگره آمریکا نیز در روز ششم ژانویه 2021 در یک نشست مشترک این آرای الکترال را شمارش می نمایند.

اما با آنکه بایدن و معاون وی، کامالا هریس فرآیند انتقال قدرت به دولت جدید را شروع نموده اند، رئیس جمهور دونالد ترامپ در توئیتر و در پیامهای ویدئویی طولانی که این هفته انتشار یافته اند، به طرح ادعاهای اثبات نشده در خصوص تقلب گسترده انتخاباتی در این کشور ادامه می دهد.

با این حال، اکنون شانس اندک ترامپ برای معکوس کردن نتایج انتخابات کمتر از پیش شده است زیرا تعدادی از دادگاههای ایالات آمریکا دعاوی حقوقی کارزار انتخاباتی ترامپ و حامیانش را رد نموده اند.

در همین ارتباط، دادگاههای ایالات نوادا و مینه سوتا روز آدینه به ترامپ دو شکست دیگر را تحمیل و دعاوی حقوقی او را برای عدم تأیید پیروزیهای بایدن در این ایالات رد کردند. ، مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1435

به "آرای الکترال بایدن به بیش از حد نصاب لازم رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آرای الکترال بایدن به بیش از حد نصاب لازم رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید