نیمی از جمهوریخواهان به حزب ترامپ پیوستند

به گزارش لیتن، نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می دهد، حدود نیمی از جمهوریخواهان گفته اند که چنانچه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا حزب جدیدی تشکیل داده و رهبر آن باشد، آن ها حزب جمهوریخواه را کنار گذاشته و به آن ملحق می شوند.

نیمی از جمهوریخواهان به حزب ترامپ پیوستند

به گزارش ایسنا، نظرسنجی روز یکشنبه دانشگاه سافولک - یواس ای تودی نشان می دهد، 46 درصد از جمهوریخواهان گفتند که اگر رئیس جمهوری سابق آمریکا حزب جدیدی تشکیل دهد، آن ها حزب جمهوریخواه را رها کرده و به آن می پیوندند. تنها 27 درصد گفتند که آن ها در حزب جمهوریخواه باقی می مانند و مابقی هم گفتند که تصمیمی نگرفته اند.

یک حامی جمهوریخواه که صاحب کسب و کاری کوچک در میلواکی است، به روزنامه یواس ای تودی گفت: ما اینطور حس می کنیم که جمهوریخواهان به حد کافی برای ما مبارزه نمی کنند و دیدیم که دونالد ترامپ تا جایی که می توانست برای ما جنگید. اما بعد شما جمهوریخواهانی را دارید که با دموکرات ها و همه چیز موافق هستند و هرگز آن ها را به عقب هل نمی دهند.

ترامپ جزئیاتی از آینده سیاسی خود ارائه نداده است، اما او بعد از تبرئه شدن در محاکمه استیضاح سنا با صدور بیانیه تند و تیزی از رهبری جمهوریخواهان به ویژه میچ مک کانل، رهبر اقلیت سنا انتقاد کرد.

مک کانل به محکومیت ترامپ رای مثبت نداد و تاکید داشت که محکوم کردن رئیس جمهوری که دیگر در این سمت نیست با قانون اساسی آمریکا مغایرت دارد. اما او پس از تبرئه شدن ترامپ گفت، این رئیس جمهوری سابق به لحاظ اخلاقی مسوول شورش شش ژانویه هوادارانش به ساختمان کنگره است و می توان او را بابت جرایم احتمالی که مرتکب شده است، تحت پیگرد قرار داد.

مک کانل آن زمان در صحن سنا گفت: او هنوز از شر چیزی خلاص نشده است.

این سخنان با واکنش تند ترامپ همراه شد. مشاوران ارشد ترامپ گفته اند که آن ها روی کمک به محافظه کاران منتخب برای در انتخابات کنگره متمرکز هستند.

جیسون میلر، مشاور ارشد ترامپ به هیل گفت: هدف ما پس دریافت دوباره کنترل مجلس کنندگان و سناست. ما روی کرسی های آزاد، کرسی های تحت کنترل دموکرات ها تمرکز داریم و شاید به دنبال ارتقای کرسی هایی باشیم که بیشتر صدای آمریکا را دوباره با عظمت کنیم را منتقل کنند. اصلا نمی دانم چرا مک کانل تصمیم گرفت آنطور از این رئیس جمهور انتقاد کند. اما وقتی شما این کار را می کنید، باید انتظار واکنش هم داشته باشید.

نظرسنجی دانشگاه سافولک - یواس ای تودی در میان 1000 رای دهنده به ترامپ که از انتخابات 2020 شناسایی شدند، بین 15 تا 19 فوریه انجام شد. حاشیه خطای این نظرسنجی 3 درصد گزارش شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1568

به "نیمی از جمهوریخواهان به حزب ترامپ پیوستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیمی از جمهوریخواهان به حزب ترامپ پیوستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید