شروع پرداخت سود 600 هزار تومانی سهام عدالت

به گزارش لیتن، خبرگزاری خبرنگاران-رئیس کل سازمان خصوصی سازی مبلغ سود سهام عدالت 530 هزار تومانی را حدود 600 هزار تومان بیان کرد و گفت: واریز سود از اول اسفند ماه شروع و تا قبل از سرانجام سال سود همه دارندگان سهام عدالت پرداخت می گردد.

شروع پرداخت سود 600 هزار تومانی سهام عدالت

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از ایبِنا، آقای حسین قربان زاده با اشاره به اینکه سود در نظر گرفته شده برای شرکت های غیربورسی سهام عدالت برابر با 2800 میلیارد تومان است، گفت: سیزده شرکت غیر بورسی در این مجموعه حضور دارند و سود سهام شرکت های بورسی نیز برابر با 29 هزار و 200 میلیارد تومان برآورد شده است.

معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه سود تخصیصی افزایش 3 برابری را تجربه نموده است، اضافه نمود: مجموع سود توزیعی سال گذشته در حدود 9500 میلیارد تومان بوده که مجموع آن به 31 هزار میلیارد تومان رسید که بدین معناست که عدد 3 برابر شده است.

قربان زاده جامعه هدف دریافت سود سهام عدالت را 49 میلیون نفر اعلام و توضیح داد: فرایند واریز سود سهام عدالت از اول اسفند ماه شروع می گردد و افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند بایستی تا تاریخ 1 اسفند ماه امسال سهامدار استانی باشند و سهامشان را نفروشند تا مشمول این سود شوند.

وی گفت: به افرادی که سهام 530 هزار تومانی دارند مبلغی حدود 600 هزار تومان و افرادی که سهام 1 میلیون تومانی دارند سود آن ها دو برابر شده و مبلغی حدود 1 میلیون و 200 هزار تومان سود به آن ها تعلق خواهد گرفت که تا قبل از سرانجام سال پرداخت می گردد.

رئیس کل سازمان خصوصی سازی در پاسخ به اینکه بخشی از اطلاعات سهامداران عدالت نزد سازمان خصوصی سازی و بخشی در سامانه سجام شرکت سپرده گذاری مرکزی است، اضافه نمود: همه اطلاعات به شرکت سپرده گذاری مرکزی منتقل شده و سود سهام عدالت کسانی که در سامانه سجام عضو هستند از آن طریق و آن هایی که در سجام نیستند، براساس اطلاعات شماره حساب های بانکی سازمان خصوصی سازی که در اختیار شرکت سپرده گذاری قرار گرفته است به صورت جمعی به حساب ذی نفعان واریز می گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 9 خرداد 1401 بروزرسانی: 9 خرداد 1401 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 2105

به "شروع پرداخت سود 600 هزار تومانی سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع پرداخت سود 600 هزار تومانی سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید