آنتی بادی های کرونا تا 9 ماه مصونیت ایجاد می کنند خبرنگاران

به گزارش لیتن، نتایج یک بررسی علمی که در ووهان چین انجام و در نشریه معتبر لنست منتشر شده نشان می دهد حدود 40 درصد از مبتلایان به کرونا در ووهان تا 9 ماه در برابر ابتلای مجدد به آن مصونیت داشته اند.

آنتی بادی های کرونا تا 9 ماه مصونیت ایجاد می کنند خبرنگاران

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، به نقل از سی جی تی ان، بررسی مذکور حاکیست ابتلای ساکنان ووهان به کرونا باعث تولید آنتی بادی هایی در بدن آنها شده که به مدت 9 ماه پابرجا مانده و این افراد را در برابر ویروس کرونا مقاوم کرده است.

بر اساس بررسی یادشده، نرخ ابتلاء به کرونا در ووهان در سال گذشته در حدود 6.9 درصد باقی مانده بود که این نشان می دهد تنها بخش اندکی از مردم این شهر بعد از شیوع کرونا به آن آلوده شدند. لذا می توان پیش بینی کرد که در آینده هم میزان شیوع ویروس یادشده از این حد بیشتر نشود.

همچنین با اطلاع از این موضوع می توان استراتژی های بهداشتی جدیدی را برای کنترل ویروس کرونا ابداع کرد. برای انجام این بررسی آنتی بادی های ویروس کرونای بیش از 9500 نفر در 13 منطقه مختلف شهر ووهان از ابتدای آوریل سال 2020 مورد بررسی قرار گرفته و سپس نمونه خون این افراد از ژوئن تا دسامبر گذشته آزمایش شده است. در بررسی های قبلی مدت زمان برجای ماندن آنتی بادی های کرونا در بدن افراد بسیار کمتر برآورد شده بود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 فروردین 1400 بروزرسانی: 28 فروردین 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1616

به "آنتی بادی های کرونا تا 9 ماه مصونیت ایجاد می کنند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنتی بادی های کرونا تا 9 ماه مصونیت ایجاد می کنند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید