ابلاغ دستور العمل تازه طرح نگهداشت شهر برای زمستان و پاییز 1400 در تهران

به گزارش لیتن، معاون هماهنگی امور منطقه ها شهرداری تهران از ابلاغ دستور العمل نو طرح نگهداشت شهر اطلاع داد و گفت: طی روزهای آینده، دستور العمل نو طرح نگهداشت شهر برای دو فصل پایانی امسال ابلاغ می گردد و در دستور کار منطقه ها 22 گانه قرار می گیرد.

ابلاغ دستور العمل تازه طرح نگهداشت شهر برای زمستان و پاییز 1400 در تهران

به گزارش خبرنگاران حسین نظری در جلسه تکریم و معارفه شهردار تازه منطقه 4 ضمن تبریک فرارسیدن هفته وحدت و ولادت با سعادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفرصادق(ع) گفت: باید طوری زندگی کنیم که دیگران از وجودمان در آسایش باشند.

وی با اشاره به توصیه ها و تاکیدات راهبردی شهردار تهران گفت: برای رسیدن به تهران، الگوی کلانشهر دنیا اسلام باید چارچوب های فکری و استراتژیک برای خود ترسیم کنیم.

معاون هماهنگی امور منطقه ها شهرداری تهران با تاکید بر تقویت محله ها و نواحی گفت: برای رسیدن به رضایتمندی شهروندان و اهداف معین شده، نیازمند تقویت محله ها و نواحی هستیم.

نظری در ادامه با اشاره به بازنگری و ابلاغ دستورالعمل تازه طرح نگهداشت شهر در شهر تهران گفت: نگهداشت شهر، کار مستمر شهرداری است اما باید زمانی را برای خانه تکانی داشته باشیم که پاییز و زمستان فصل مناسبی برای این خانه تکانی است .

وی اضافه نمود: بنده به عنوان یک شهروند تهرانی از پروژه های اجرا شده در منطقه 4 به ویژه پروژه تقاطع غیرهمسطح خیابان ریحانی به بزرگراه امام علی(ع) رضایت دارم و بهره لازم را بردم و اگر این نگاه در شهرداری تهران تسری پیدا کند، بسیاری از هزینه ها کاهش می یابد.

در ادامه این مراسم، رضا پوریافر - شهردار تازه منطقه 4 - ضمن تشکر و قدردانی از حسن اعتماد و نظر مثبت شهردار تهران و معاون هماهنگی و امور منطقه ها شهرداری گفت: شهرداری تهران بیش از 300 وظیفه را انجام می دهد و از پیچیده ترین سازمان های کشور محسوب می گردد و به نوعی از تولد تا فوت با مردم همراه است و مردم شبانه روز خدمات شهرداری را می بینند و با آن سرو کار دارند.

وی اضافه نمود: از طرفی با توجه به اینکه 75 درصد جمعیت کشور در شهرها زندگی می نمایند عملکرد مدیریت شهری ارتباط مستقیمی با رضایت مردم دارد و رضایت مردم از نظام و انقلاب به نوعی با عملکرد مدیریت شهری و شهرداری ارتباط مستقیم دارد.

پوریافر اضافه نمود: معمولا شهرداری ها و کلانشهرها نگاهی الگوبردارانه از تهران دارند و علاوه بر رضایتمندی مردم از شهرداری، نگاه شهرهای دیگر به شهرداری هم ویژه است.

وی با بیان اینکه منطقه 4، حدود 10 درصد مساحت و جمعیت کلانشهر تهران را به خود اختصاص داده است، اظهارکرد: با توجه به صندلی، وسعت، حجم و تنوع و تفاوت های قومی جمعیتی و این نگاه تاثیرگذاری منطقه 4 در کل کشور را باید برنامه ریزی و کوشش مضاعف کرد.

شهردار منطقه 4 با اشاره به راهبردها و رویکردهای مدیریتی مدیریتی شهردار تهران گفت: عدالت محوری، محله محوری، مسجد محوری، تخصص گرایی، تعامل سازنده با مؤثران شهر، شایسته سالاری، فساد ستیزی، مشارکت پذیری و هوشمندسازی از جمله رویکردهای شهردار تهران برای اداره شهر است و ما نیز باید بر این اساس برنامه ریزی کنیم.

پوریافر اضافه نمود: هر چقدر کوشش کنیم و مردم با ما همراه نباشند و فکریت اصلاح نگردد، کارها ابتر می ماند. همواره نگاه مردم به این دستگاه خاص است و باید ضمن همراه کردن مردم اثر بخشی را افزایش دهیم.

وی اضافه نمود: قانون مداری، شفافیت بدون احساس تبعیض، سلامت درونی، حضور میدانی و اثرگذار، عطوفت و یاری به مردم، پیگیری نیازهای مردم با عاطفه و محبت می تواند تصویر را در فکر مردم اصلاح کند و بدانند که شهرداری یاری حال آن ها و در کنار آنهاست.

شهردار منطقه 4 در خاتمه اظهار امیدواری کرد با یاری همکاران خدوم و توجه ویژه کلان به منطقه 4 در مباحث تخصیص نقدینگی ها و توجه به نیروی انسانی بتوانیم اقدامات خوب و اثرگذاری در این منطقه انجام دهیم.

در این مراسم بعلاوه، محمد محمددوست - شهردار سابق منطقه 4 - به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده طی سال های 1398 تا 1400 پرداخت.

به گزارش سایت شهر با ابلاغ حکم علیرضا زاکانی - شهردار تهران - به وسیله حسین نظری - معاون هماهنگی امور منطقه ها شهرداری تهران - رضا پوریافر به سمت شهردار منطقه 4 منصوب و از زحمات شهردار سابق این منطقه قدردانی شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 آبان 1400 بروزرسانی: 19 آبان 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1913

به "ابلاغ دستور العمل تازه طرح نگهداشت شهر برای زمستان و پاییز 1400 در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ دستور العمل تازه طرح نگهداشت شهر برای زمستان و پاییز 1400 در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید