این کتلت را فقط مردان باید درست کنند

به گزارش لیتن، نترس! قرار است یک غذای سهل و ممتنع درست کنیم؛ یعنی غذایی که اولش فکر می کنی خیلی ساده است ولی وقتی واردش می شوی آن قدر سخت می شود که دلت می خواهد فرار کنی. ولی مرد برای روزهای سخت آفریده شده.

این کتلت را فقط مردان باید درست کنند

کتلت درست کردن که برایش کاری ندارد. فقط کمی دل و جرأت می خواهد و گوش کردن به حرف. اگر حرف مرا تا آخر گوش کنی بهترین کتلت دنیا را درست می کنی. راستش من هم اولش می ترسیدم ولی حالا بهترین کتلت پز دنیا هستم!

مواد لازم

250 گرم گوشت چرخ کرده

3 عدد سیب زمینی میانه

یک عدد تخم مرغ

یک عدد پیاز

کمی نمک و فلفل و زردچوبه و دارچین

2 قاشق غذاخوری

آرد نخودچی یا آرد سیب زمینی

1. سه تا سیب زمینی را قشنگ پوست بکن و بعد خیلی مرتب با رنده ریز رنده کن. یک ظرف بزرگ پلاستیکی بردار که راحت باشی و سیب زمینی ها بیرون نریزند. بعد از اینکه رنده کردی آب سیب زمینی ها را خوب بگیر تا کتلتت شل نشود.

2. حالا گوشت چرخ کرده را بریز توی سیب زمینی های رنده شده و کمی هم بزن.

3. حالا یک پیاز کوچک را هم رنده کن با رنده ریز.

4. نمک و زردچوبه و فلفل و دارچین را هم بریز روی مواد و خوب به هم بزن. اگر از قاشق و این سوسول بازی ها خوشت نمی آید دست هایت را خوب بشور و دست به کار شو. تو که از مشت و زورآزمایی لذت می بری بیفت به جان گوشت و مواد او خوب ورز بده؛ آن قدر که مواد خوب با هم مخلوط شوند. پنج دقیقه ای گوشت را در هم بکوب تا حالش جا بیاید.

5. حالا یک عدد تخم مرغ را به موادت اضافه کن و دوباره خوب ورز بده تا مواد کتلت آماده شوند. اگر خوب مواد خودش را گرفته بود و شل نبود که اصلا آرد نزن ولی اگر کمی شک داشتی و حس کردی اگر برود توی ماهی تابه وامی رود، یک قاشق آرد نخودچی یا سیب زمینی را به موادت اضافه کن و خوب ورز بده.

6. خب، حالا وقت هنرنمایی است. ماهیتابه را بگذار روی گاز و روغن مایع را بریز توش. حالا بگذار تا داغ شود. روغن باید خوب داغ شود تا کتلت از هم وا نرود. وقتی که مطمئن شدی روغن خوب داغ شده به اندازه یک گلوله برف کوچک از مواد کتلت بردار و بگذار کف دستت و با انگشت هایت کتلت را کف دستت صاف کن. حالا اندازه کل دستت هم نباشد اشکالی ندارد چون کتلت بزرگ قشنگ نیست.

بعد که خوب پهن کردی و همه جایش یکدست بود از کف دستت جدایش کن و بگذار درون ماهیتابه تا سرخ شود. حواست باشد کف دست و انگشت هایت را نگذاری تو روغن! برایت افت دارد توی کتلت درست کردن بسوزی. بعد که کتلت خوب سرخ شد می توانی با گوجه فرنگی تزئینش کنی و بگذاری سر میز. تمام شد. تو پیروز شدی! دیدی کاری ندارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 شهریور 1402 بروزرسانی: 4 شهریور 1402 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 2339

به "این کتلت را فقط مردان باید درست کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این کتلت را فقط مردان باید درست کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید