خاندوزی: افزایش 20 درصد حقوق قطعی نیست

به گزارش لیتن، هیات دولت مشغول آنالیز مدل های مختلف افزایش حقوق کارمندان در سال آینده است.

خاندوزی: افزایش 20 درصد حقوق قطعی نیست

به گزارش تسنیم، اخیرا رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام نموده که بر اساس پیش نویس لایحه بودجه که در این سازمان آماده شده میانه افزایش حقوق کارمندان دولت 20 درصد لحاظ شده است. این درحالی است نسخه نهایی لایحه بودجه بایستی در هییت دولت به تصویب وزرا برسد.

پیگیری ها نشان می دهد هییت دولت در روز های اخیر در حالی مشغول آنالیز کلیات پیش نویس لایحه بودجه بوده که یکی از محورترین مباحث معین کردن مدل افزایش حقوق ها و بعلاوه اندازه رشد دریافتی کارکنان دولت نسبت به سال 1401 است.

در همین خصوص احسان خاندوزی سخنگوی مالی دولت، در مورد آخرین شرایط افزایش حقوق کارمندان در سال آینده و احکام مندرج در لایحه بودجه 1402 گفت: پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه افزایش 20 درصدی حقوق است، البته این پیشنهاد قطعی نیست و ممکن است در نهایت در هییت دولت مصوب نشود.

وی اضافه نمود، به طور کلی سه مدل مختلف برای افزایش حقوق ها برای سال آینده در دولت مطرح شده که یکی از پیشنهادات این بود که به جای افزایش 20 درصدی حقوق همه کارکنان، اندازه افزایش دستمزد و حقوق برای دهک های کم عایدی (کارکنان دولت) بیشتر باشد.

به گفته وزیر اقتصاد، با وجود آنالیز احکام پیش نویس لایحه بودجه تصمیم گیری در مورد افزایش حقوق کارمندان به جلسات روز شنبه موکول شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 17 آذر 1401 بروزرسانی: 17 آذر 1401 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 2228

به "خاندوزی: افزایش 20 درصد حقوق قطعی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاندوزی: افزایش 20 درصد حقوق قطعی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید