خبرنگاران ستاری : تولید انبوه کیت تشخیص سریع ویروس کرونا به زودی در کشور

به گزارش لیتن، تهران-خبرنگاران- سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: به زودی تولید کیت تشخیص سریع ویروس کرونا اعلام می شود .

خبرنگاران ستاری : تولید انبوه کیت تشخیص سریع ویروس کرونا به زودی در کشور

دکتر سورنا ستاری امروز در صفحه شخصی اینستاگرام خود نوشت : امروز در این بحران کجا ایستاده ایم .

وی اعلام نمود: تا به امروز صدها پروژه تحقیقاتی برای کشف ماهیت ویروس و رفتار آن تعریف شده و در حال انجام است، بیش از 2000 تست بالینی در قالب 76 پروژه جهت کشف پروتکل های درمانی ،داروهای موثر، روش های سلول درمانی ،استفاده از پلاسمای خون بیماران بهبود یافته و دارو های گیاهی موثر بر بیماری اجرا شده است.

وی اعلام نمود: بسیاری نتایج قابل توجهی داشته است و این صدها هزار ساعت کار تحقیقاتی باعث توسعه دانش مقابله با بیماری،حذف داروهای بی تأثیر بر فرایند بیماری و توسعه سه پروتکل درمان موثر بر بیماری بوده است که نتیجه آن تاثیرات قابل توجهی در کاهش تلفات بیماران بوده است .

مطالعات با مشارکت بسیاری از دانشمندان ، محققین شاغل در پژوهشگاه ها ،دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان اجرا شده است پروژه های متعددی برای کشف واکسن با مشارکت شرکت ها و پژوهشگاه ها در جریان است و ماهیت ژنتیکی ویروس در حال استخراج می باشد.

ستاری اعلام نمود: برای تشخیص بیماری خوشبختانه دو نوع کیت با دو روش مختلف یکی برپایی بزاق و یکی برپایه آزمایش خون در داخل کشور به تولید انبوه رسیده است ، هر دو روش مزایای خاص خود را دارد به زودی خبرهای خوبی را برای تولید انبوه کیت تشخیص سریع اعلام می گردد که قابلیت تست در مقیاس چند میلیون در هفته را خواهد داشت .

سامانه های هوش مصنوعی به طور وسیعی برای تشخیص بیماری به بازار عرضه شده است و اپلیکیشن های متعددی با هدف پیش بینی و پیگیری از ابتلا به بیماری توسعه پیدا کرده است.

وی افزوده : در حالی که کشورهای پیشرفته با مسائل جدی در تامین تجهیزات پزشکی و بیمارستانی خود دست به گریبانند در ایران شرکت های دانشمندان کلیه محصولات را در داخل تولید کرده اند و تا به امروز هیچ گاه بیماری کمبود این تجهیزات از جمله ونتیلاتور، سی تی اسکن، تجهیزات اتاق های آی سی یو و عمل ،اکسیژن ساز بای پپ و... را تجربه نکرده است، تا به امروز چندین خط تولید ماسک به بازار عرضه شده و ظرف 15 روز آینده حدود 40 خط تولید جدید داخلی اضافه می گردد .

ستاری اعلام نمود: کلیه داروهای مورد استفاده در داخل تولید می گردد ،حتی موارد جدیدی که در لیست دارویی نبوده اند در عرض چند روز توسط شرکت ها به تولید آزمایشی و به زودی به تولید انبوه می رسند.

در حوزه آموزش و سلامت مجازی اتفاقات بی نظیر افتاده است اما هنوز راه زیادی برای همه ما باقی مانده تمامی این موفقیت ها به مدد فرزندان خودتان و جوانان تحصیل کرده این کشور رخ داده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1000

به "خبرنگاران ستاری : تولید انبوه کیت تشخیص سریع ویروس کرونا به زودی در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ستاری : تولید انبوه کیت تشخیص سریع ویروس کرونا به زودی در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید