سایه رکود بر اقتصاد کانادا

به گزارش لیتن، خبرنگاران: دو بانک بزرگ در کانادا اعلام کردند اقتصاد این کشور به سمت رکود به پیش می رود.

سایه رکود بر اقتصاد کانادا

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

به گزارش گروه رسانه های لیتن، باشگاه لیتن به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: در پی کاهش فراوری ناخالص داخلی کانادا در سه ماهه نخست سال، پیش بینی ها حاکی است اقتصاد این کشور که به شدت تحت تأثیر کاهش دنیای بهای نفت قرار گرفته است، به سمت رکود به پیش می رود.

بانک نومورا Nomura یکی از بزرگ ترین مؤسسات مالی در کانادا می گوید انتظار دارد فراوری ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه دوم نیز با کاهش پنج دهم درصدی روبرو گردد و بانک آو آمریکا پیش بینی نموده این رقم، شش دهم درصد باشد.

از لحاظ فنی، زمانی در اقتصاد یک کشور رکود رخ می دهد که فراوری ناخالص داخلی آن کشور طی دو دوره سه ماهه متوالی کاهش یابد.

البته کارشناسان می گویند در پیش بینی ها درمورد وقوع رکود در اقتصاد کانادا، تأثیر آتش سوزی های ماه های مه و ژوئن در جنگل های ایالت آلبرتا را که به توقف ده درصدی فراوری نفت در ماسه های نفتی این منطقه منجر شد، در نظر نگرفته اند. کانادا پنجمین فراوریکننده نفت در دنیا است.

تحلیلگران مسائل مالی می گویند بانک مرکزی کانادا چاره ای جز کاهش نرخ بهره ندارد و همین مسئله همراه با رکود، خطر سقوط ارزش دلار کانادا را به همراه خواهد داشت.

ارزش دلار کانادا در برابر دلار آمریکا طی دو سال گذشته بیست و دو درصد سقوط نموده و پیش بینی می گردد تا خاتمه سال، هر دلار کانادا هفتاد سنت آمریکا ارزش پیدا کند.

منبع: تسنیم
انتشار: 2 مهر 1398 بروزرسانی: 30 مرداد 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 389

به "سایه رکود بر اقتصاد کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سایه رکود بر اقتصاد کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید