سقف قسط اول مسکن ملی برای متقاضیان تعیین شد

به گزارش لیتن، محمود محمودزاده، معاون مسکن و امور ساختمان وزارت راه و شهرسازی، درباره جزییات سقف اولین قسط مسکن ملی برای متقاضیان گفت: پس از پالایش ثبت نام نمایندگان در طرح مسکن ملی، واجدین شرایط تایید و اعلام می شوند. متقاضیانی که تمام شرایط اعلام شده را داشته باشند به بانک عامل برای افتتاح حساب معرفی خواهند شد و در مرحله اول باید 30 تا 40 میلیون تومان به این حساب واریز نمایند.

سقف قسط اول مسکن ملی برای متقاضیان تعیین شد

جهت دریافت خدمات اجرای معنی کلمه ی روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

وی اضافه نمود: آورده اول که سقف آن 40 میلیون تومان پیش بینی شده برای تمام متقاضیان ثابت است اما قیمت تمام شده برای هر پروژه و هر متقاضی متفاوت خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ساز و کار برای پرداخت سایر اقساط مسکن ملی گفت: تسهیلات ارایه شده از سوی بانک هم به حساب افتتاح شده متقاضیان واریز خواهد شد. براساس پیشرفت کار، جدولی برای پرداخت اقساط به متقاضیان داده می گردد که در هر مقطع سهم آورده افراد بر اساس پیشرفت فیزیکی پروژه در آن تعیین است.

محمودزاده اضافه نمود: در حال طراحی فرمولی برای پرداخت آورده های افراد براساس توانایی پرداخت هر فرد هستیم و به زودی درباره آن اطلاع رسانی می گردد. در هر صورت باید به چارچوبی برسیم که در آن منافع مردم حاکم بر بانک است.

وی با تاکید بر اینکه براساس قیمت های روز بحث هزینه ساخت را مطرح نموده ایم، گفت: قیمت ساخت در هر متر مربع تا سقف 2.5 میلیون تومان بر اساس قیمت های امروز است. تاکید می کنم که قیمت تمام شده باید ملاک عمل باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: اگر در استان ها پلاک های 99 ساله به گروه های کوچک تر واگذار کنیم عدد هزینه های ساخت برای آنها کمتر است. در شرایط فعلی با استانداردهای متوسط و با احتساب قیمت های روز، هزینه ساخت یک تا 2.5 میلیون تومان در هر متر مربع تعیین شده است.

محمودزاده تاکید نمود: همیشه اعلام کره ایم که قیمت تمام شده ملاک کار بوده و تمام این قیمت ها حدودی است، شاید سال آینده این عددها کمتر یا بیشتر شوند.

معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به سه حمایت مهم دولت در پروژه مسکن ملی از متقاضیان گفت: ارایه زمین، تسهیلات و بسته حمایتی (از جمله ارایه تخفیف در خدمات مهندسی و انشعابات) سه یاری مهم دولت به متقاضیان مسکن ملی بوده است. اما دولت سازنده مسکن ملی نیست و این واحدها با پول مردم و توسط بخش خصوصی براساس قیمت های روز ساخته خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش سقف وام مسکن، گفت: افرادی که واجد شرایط استفاده از وام مسکن هستند می توانند این وام را که اخیرا سقف آن افزایش یافته را به مسکن ملی منتقل نمایند.

منبع خبر: اقتصاد آنلاین

منبع: ساختمانچی
انتشار: 24 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 768

به "سقف قسط اول مسکن ملی برای متقاضیان تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقف قسط اول مسکن ملی برای متقاضیان تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید