مادورو برای انتخابات 2018 ونزوئلا نامزد می گردد

به گزارش لیتن، با وجود تمام مخالفت های داخلی و خارجی، رئیس جمهوری ونزوئلا کاملا مصمم است تا در انتخابات ریاست جمهوری که اواخر آوریل امسال میلادی برگزار می گردد، نامزد گردد.

مادورو برای انتخابات 2018 ونزوئلا نامزد می گردد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این اقدام از سوی نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا با وجود بحران مالی و سیاسی در این کشور، مورد استقبال حزب حاکم سوسیالیست قرار گرفته و اپوزیسیون به شدت از آن ناراضی هستند.

مادورو در این باره گفت که اگر حزب حاکم از وی بخواهد که برای ریاست جمهوری 2018 نامزد گردد این کار را انجام خواهد داد.

رئیس جمهوری ونزوئلا در جریان راهپیمایی روز سه شنبه در میان حامیان قرمز پوشش گفت: من آماده هستم تا برای پست ریاست جمهوری بار دیگر نامزد شوم.

در همین حال ماریا کورینا ماچادو، یکی از فعالان اپوزیسیون با اشاره به نقش گسترده نیروهای مسلح ونزوئلا در دولت گفت: این انتخابات نیست بلکه اشغال نظامی در قالب انتخابات محسوب می گردد.

مجلس موسسان ونزوئلا با اعلام برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور در انتها آوریل امسال میلادی، اعلام نمود: انتخابات در ونزوئلا گواهی بر اعتبار دموکراسی در کشور با وجود تحریم های اخیر بین المللی است.

آمریکا، کانادا و اتحادیه اروپا دولت ونزوئلا را به نقض گسترده حقوق بشر، سرکوب مخالفان و اتهامات گسترده فساد متهم و مقام های این کشور را تحریم نموده اند.

اعلام زمان برگزاری انتخابات زودهنگام در ونزوئلا در حالی مطرح شد که سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه اعلام نمود که نامزدی مادورو برای حضور در انتخابات اصلا ایده خوبی نیست.

همچنین اپوزیسیون ونزوئلا میخواهد تا انتخابات درون حزبی را برای معین یک نامزد از جانب خود برگزار کند اما اعلام برگزاری زودهنگام این انتخابات ممکن است در این روند معین نامزد اپوزیسیون خللی به وجود بیاورد.

رهبران محبوب اپوزیسیونونزوئلا یا به حاشیه رانده شده یا در حبس و تبعید هستند یا از جانب دادگاه عالی این کشور از به دست دریافت سمت دولتی منع شده اند.

انریکه کاپریلس، یکی از رهبران اپوزیسیون درباره برگزاری انتخابات زودهنگام در ونزوئلا گفت: اکثر مردم ونزوئلا از دولت بیزار هستند. اگر به مردم اجازه داده گردد تا انتخاب نمایند و تصمیم بگیرند مقام های کنونی دولت هستند که باید بروند.

منبع: انتخاب
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 628

به "مادورو برای انتخابات 2018 ونزوئلا نامزد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادورو برای انتخابات 2018 ونزوئلا نامزد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید