مراسم تودیع و معارفه استاندار سمنان برگزار گردید، آشناگر سکاندار جدید

به گزارش لیتن، مراسم تودیع و معارفه استانداران سابق و کنونی استان سمنان در حالی ظهر شنبه به میزبانی سالن مطهری سمنان برگزار گردید که معاون سیاسی و امنیتی وزیر کشور با حضور در آن حکم انتصاب علیرضا آشناگر به عنوان استاندار جدید سمنان را تقدیم وی کرد، همچنین از خدمات 11 ماهه چاوشی نیز در مسند استانداری سمنان تجلیل به عمل آمد.

مراسم تودیع و معارفه استاندار سمنان برگزار گردید، آشناگر سکاندار جدید

معاون وزیر کشور در این مراسم به ترفندهای دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی اشاره نمود و با بیان اینکه می بایست در برابر تمام توطئه ها هوشیار بود، گفت: امروز دشمنان از راه های مختلف به دنبال بی اعتماد کردن مردم نسبت به مسئولان هستند.

ذوالفقاری با بیان اینکه امروز دشمنان در صدد ضربه زدن به نظام اسلامی هستند، بیان نمود: باید بیش از هر زمان هوشیار بود و بصیرت داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه چاپلوسی و بی قانونی نباید در دستگاه های اجرایی کشور فراگیر شود و مسئولان باید بدانند که در برابر اقدامات خود مسئول هستند، تاکید نمود: تنها راه چاره برطرف کردن فساد این است که قانون مداری در کشور فراگیر شود و همه به قانون احترام بگذارند.

ارتقای سیستم اداری

معاون وزیر کشور بابیان اینکه معیار انجام امور در سیستم اداری کشور می بایست صداقت و کوشش در راستای رسیدن به اهداف نظام جمهوری اسلامی باشد، افزود: یکی از ویژگی های بارز قانون مداری و برطرف فساد، افزایش اعتماد مردمی است چراکه مردم قدردان مدیرانی هستند که با کوشش خود و باصداقت در کارها، اهداف نظام را دنبال می نمایند؛ وی از سوی دیگر بروکراسی پیچیده دولتی را یکی از عوامل افزایش فساد دانست و تأکید کرد: یکی از گرفتاری های مردم امروز همین کاغذبازی های پیچیده بوروکراتیک است که باید آن را کاهش داد.

ذوالفقاری بابیان اینکه رویکرد کاغذبازی در سیستم اداری کشور یکی از عوامل منفی و سازنده فساد در کشور است، تأکید کرد: مردم از مسئولان، مسئولیت پذیری می خواهند همچنین باید با مردم صادق بود و عواقب تصمیمات را پذیرفت تا اعتماد عمومی لکه دار نشود.

وی بابیان اینکه امروز مردم از ما مسئولیت پذیری و پاسخگویی می خواهند و از فرافکنی بیزار هستند، تأکید کرد: یکی از مسائلی که باید به آن اذعان داشته باشیم واگذاری اختیارات به وزارتخانه ها است که دولت دراین باره به گونه ای عمل نموده که یک امر واحد در کشور 10 مسئول دارد و برطرف این موضوع نیازمند بازنگری در برخی قوانین است.

ثبات مدیریتی ضرورت است

نماینده سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس نیز دیگر سخنران این مراسم بود که سخنان خود را با انتقاد آغاز کرد و با بیان اینکه سمنان هر دوونیم سال یک بار یک استاندار جدید به خود دیده است، گفت: نوزدهمین استاندار سمنان در دوران انقلاب اسلامی امروز در حالی معارفه می شود که به طور میانگین هر دو تا دو و نیم سال در این استان یک استاندار معارفه شده است و این امر نه تنها در زمره سیاست های نظام اسلامی نیست بلکه مطلوب وزارت کشور هم نخواهد بود.

همتی با انتقاد از عدم ثبات مدیریتی در استانداری سمنان، افزود: این امر البته به ما نمایندگان مجلس نیز بازمی شود چراکه ما نیز مقصر هستیم به هرحال چرخش ها خیلی به نفع کشور و استان نخواهد بود برخی استان ها چنین مسئله ای دارند و عنوان نموده اند که من بعد امیدواریم سیاست ها به گونه ای اتخاذ شود که کمتر این تغییرات را ببینیم.

وی بابیان اینکه ثبات مدیریت در استان سمنان به سرعت در توسعه یاری می نماید، تأکید کرد: خوشبختانه مدیران موفقی مانند چاوشی در استان سمنان حضور داشته اند و راه هنوز برایشان باز است، از سوی دیگر نکته قابل توجه درباره چاوشی این است که در قلب ها نفوذ نموده است و این امر را ما شهادت می دهیم که در یازده ماه حضور وی، در استان اتفاق افتاده است.

پیگیر مقوله آب هستم

استاندار جدید سمنان نیز نخستین خطابه خود را صورت داد، وی بابیان اینکه حفظ آرامش در فضای سیاسی اولویت بنده است، تأکید کرد: امروز باید به دوراز مجادله های مرسوم در فضای سیاسی، تنها به فکر توسعه باشیم.

آشناگر بابیان اینکه اگر نگوییم سرمایه اجتماعی ما تخریب شده، دست کم باید بگوییم بسیار آسیب دیده است، افزود: باید کوشش کنیم تا سرمایه اجتماعی اعتماد عمومی در سطح استان سمنان بهبود یابد چراکه این استان دارای ظرفیت های فرهنگی و اجتماعی بسیاری است.

وی بابیان اینکه دیگر برنامه من در مسند استانداری توسعه همه جانبه و پایدار استان است، تأکید کرد: نگاه سیاسی من کاملاً روشن است اما تمایل ندارم که به عنوان یک فعال سیاسی فعالیت کنم.

استاندار جدید سمنان همچنین گفت: می توانیم صنایع بزرگ را در استان سمنان مستقر کنیم تا در راستای توسعه اشتغال زایی و اقتصادی موفق عمل کنیم همچنین می بایست به جذب جمعیت استان های هم جوار یاری شود.

صبغه فرهنگی مردم سمنان غنی است

استاندار سابق سمنان نیز در این مراسم آخرین نطق خود را برای مردم استان کرد و با اشاره به اینکه از دوران خدمتی من مهم ترین و مؤثرترین نکاتی که تجربه کردم دارالمرحمه بودن استان است، تاکید نمود: وصف تاریخی مردم خداشناس استان سمنان از گذشته دیرباز تاکنون میزبانی از زائران امام رضا(ع) بوده است و به همین دلیل استان پهناور سمنان به استان دارالمرحمه شهرت دارد.

چاوشی با تأکید بر لزوم احیای فرهنگ اصیل مذهبی و فرهنگی در استان سمنان گفت: عنوان دارالمرحمه را در این استان پاس بدارید و نسبت به احیای آن اقدام کنید. در آستان مقدس حرم مطهر امام رضا(ع) بابی با عنوان دارالمرحمه وجود دارد که قطعاً مردم سمنان در این باب سهیم هستند.

وی در مورد صبغه تاریخی و شهرت استان سمنان به دارالمرحمه توضیح داد: این وصف از سوی بنده اختراع نشد و من دراین باره هویت سازی نکردم بلکه وصف دارالمرحمه در اسناد تاریخی این استان وجود دارد و حتی سکه ای در استان سمنان با این عنوان ضرب شده است.

استاندار سابق سمنان بابیان اینکه دوره خدمت من در کنار مردم این منطقه بسیار خوب و سرشار از محبت، معرفت، همدلی و هم نوایی ثبت شده است، بیان نمود: امروز همگرایی می تواند به مردم استان هویت بخشد.

تصمیمات چاوشی تاثیرگذار بود

ناجی معاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان و کسی که یکماهی سرپرست استانداری نیز بود به عنوان آخرین سخنرانی این مراسم بیان نمود: ایجاد توسعه پایدار یکی از مهم ترین اولویت های دولت است که با انتخاب علیرضا آشنا گر به عنوان استاندار جدید گامی مؤثر در پیشبرد و تحقق اهداف دولت در این راستا برداشته شده است.

وی با اشاره به خدمات و برنامه های مهم سید شهاب الدین چاوشی استاندار پیشین سمنان در دوران خدمت بیان نمود: ایجاد تحولات اقتصادی، فرهنگی، آموزشی و سیاسی از مهم ترین روینمودها و سیاست های او در دوران خدمت 11 ماهه بود.

ناجی با بیان اینکه سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان سمنان برکات زیادی را به همراه دارد، توضیح داد: برنامه ریزی سفر رئیس جمهور به استان در زمان خدمت سید شهاب الدین چاوشی انجام شد.

وی افزود: برگزاری اجلاسیه سراسری نماز و مراسم روز دانشجو از دیگر برنامه های مهمی بود که با مدیریت و برنامه ریزی استاندار سابق سمنان و با حضور رئیس جمهور در سمنان برگزار گردید.

حفط همدلی در استان سمنان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان حفظ وفاق و همدلی میان مدیران اجرایی استان و مردم شهرستان های مختلف استان را از دیگر روینمودهای مهم چاوشی در دوران تصدی وی دانست و گفت: در طول قریب به یک سال گذشته با برنامه ریزی و کوشش های کم نظیر چاوشی شاهد رشد و توسعه استان در بخش های مختلف گردشگری، بوم گردی، اقتصادی و سیاسی بودیم.

ناجی در بخش دیگری از سخنان خود راه اندازی فرودگاه سمنان را گامی مؤثر در ایجاد رونق اقتصادی و توسعه بخش های صنعتی و گردشگری استان دانست و گفت: راه اندازی این فرودگاه حاصل کوشش های بی شائبه سید شهاب الدین چاوشی بود.

چاوشی خوانی و محلی خوانی دستورانی مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان در زمره نکات جالب توجه این مراسم بود که با شگفتی و البته توجه حضار همراه شد در این مراسم همچنین حکم وزیر کشور نیز تقدیم آشناگر شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 153

به "مراسم تودیع و معارفه استاندار سمنان برگزار گردید، آشناگر سکاندار جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراسم تودیع و معارفه استاندار سمنان برگزار گردید، آشناگر سکاندار جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید