ناسا از لندر هندی عکاسی می نماید

به گزارش لیتن، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپیس، به زودی محققان به اطلاعات بیشتری از نخستین لندر هندی در ماه دست می یابند. در 6 سپتامبر لندر ویکرام از فضاپیمای چاندرایان2 جدا شد تا در قطب جنوب ماه فرود آمد. اما هنگامیکه لندر به فاصله 2 کیلومتری سطح ماه رسید، ارتباط آن با مرکز ماموریت در زمین قطع شد.

ناسا از لندر هندی عکاسی می نماید

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

البته مدارگرد چانداریان2 لندر ویکرام را در ماه رصد نموده و اعضای تیم این پروژه همچنان کوشش دارند با آن ارتباط برقرار نمایند. اما سازمان فضایی هند هنوز هیچ تصویری از لندر منتشر ننموده است. به همین دلیل قرار است مدارگردLRO ناسا در 17 سپتامبر (به وقت آمریکا) از بالای مکان فرود ویکرام پرواز کند.

مقامات ناسا در بیانیه ای اعلام کردند: طبق سیاست سازمان فضایی اروپا تمام اطلاعاتLRO به طور عمومی قابل دسترسی است. ناسا هرگونه تصویر محل درنظر گرفته شده برای فرود لندر هندی را به اشتراک می گذارد تا به تحلیل های سازمان فضایی هند یاری کند.

مدارگرد LRO در سال 2009 میلادی به آسمان ارسال شد و تاکنون بارها از سطح ماه عکاسی نموده است. این مدارگرد بارها مکان فرود ماموریت آپولو در ماه را عکاسی نموده یا تصاویری از کاوشگرهای چینی در ماه نیز ثبت نموده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 455

به "ناسا از لندر هندی عکاسی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناسا از لندر هندی عکاسی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید