تور استرالیا ارزان: واکنش ایران به سیاست دوگانه غرب در قبال موضوعات هسته ای ایران و استرالیا

به گزارش لیتن، نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی مستقر از تصمیم آمریکا و انگلیس مبنی بر فروش زیردریایی های هسته ای به استرالیا، در شرایطی که این کشورها همیشه ایران را بابت غنی سازی صلح آمیز اورانیوم سرزنش می نمایند، به شدت انتقاد کرد.

تور استرالیا ارزان: واکنش ایران به سیاست دوگانه غرب در قبال موضوعات هسته ای ایران و استرالیا

با تور استرالیا ارزان از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنی، کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان های بین المللی در وین روز چهارشنبه از سیاست های دوگانه آمریکا و انگلیس در قبال موضوعات هسته ای ایران و استرالیا انقاد کرد.

غریب آبادی در این خصوص گفت: مایه تاسف است کشورهایی که ایران را به خاطر غنی سازی اورانیوم تا 60 درصد، که برای اهداف بشردوستانه و صلح آمیز انجام می گردد، سرزنش می نمایند،

وی ادامه داد: اکنون تصمیم به فروش زیردریایی های هسته ای نظامی به استرالیا گرفته اند که از سوخت هسته ای بالای 90 درصد استفاده می نمایند.

این دیپلمات ارشد کشورمان گفت: آژانس باید به مواد هسته ای با غنای بالا در استرالیا در هر زمان مورد توافق و منطقی، دسترسی داشته باشد و هیچ بهانه ای در این رابطه قابل پذیرش نیست. ایالات متحده و انگلیس، موضوعات مهم خلع سلاح و عدم اشاعه را در خطر قرار داده اند.

غریب آبادی توضیح داد: آمریکا و انگلیس باید استانداردهای دوگانه و دورویی را متوقف نمایند و از به خطر انداختن تعهدات خود ذیل ان.پی.تی به ویژه ماده 3 آن تحت بهانه نگرانی های راهبردی ساختگی، خودداری نمایند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1865

به "تور استرالیا ارزان: واکنش ایران به سیاست دوگانه غرب در قبال موضوعات هسته ای ایران و استرالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور استرالیا ارزان: واکنش ایران به سیاست دوگانه غرب در قبال موضوعات هسته ای ایران و استرالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید