پمپئو: برای مقابله با هر چالشی آماده هستیم

به گزارش لیتن، ایسنا نوشت: وزیر امور خارجه آمریکا گفت، تیم دونالد ترامپ برای مقابله با هرگونه چالشی آماده است، خصوصا با توجه به مبتلا شدن رئیس جمهوری آمریکا به کووید-19.

پمپئو: برای مقابله با هر چالشی آماده هستیم

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا یکشنبه به خبرنگاران در مریلند گفت: امروز این فرصت را یافتم تا با رئیس جمهوری آمریکا مفصل صحبت کنم و فکر می کنم که او یکشنبه با کل تیم امنیت ملی خودش صحبت کرد. خب این یک تیم است و من حدود چهار سال است که برای این رئیس جمهوری کار می کنم و این تیمی است که بالغ و توانمند است. ما کاملا برای تمام احتمالاتی که ممکن است پیش آید، آماده ایم.

پمپئو از جزئیات مکالمه خود با رئیس جمهوری آمریکا صحبتی نکرد اما گفت برای سفرش به آسیا توصیه هایی دریافت نموده است.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت: روحیه ترامپ عالی است. حالش خیلی خوب است. او مثل همواره با من رک و صریح بود و مکالمه فوق العاده ای داشتیم. هر زمان بخواهم برگردم به او اطلاع می دهم.

روز شنبه وزارت خارجه آمریکا گفت، سفر برنامه ریزی شده پامپئو به آسیا فقط به ژاپن محدود می گردد. پامپئو در ابتدا قصد داشت از چهارم تا هشتم اکتبر به ژاپن، مغولستان و کره جنوبی سفر کند.

پمپئو در پاسخ به احتمال بهره برداری بعضی از شرایط کنونی که ترامپ همچنان در مرکز نظامی والتر رید بستری است، بار دیگر گفت که تیم رئیس جمهوری آمریکا برای همه چیز آماده است.

او یکشنبه به خبرنگاران گفت: این تیمی است که آمادگی دارد. طی چند روز گذشته تقریبا با ده ها تن از رهبران دنیا گفت وگو داشتم و همگی آنها می گفتند که رئیس جمهوری و بانوی اول خوب و سلامت باشند. می دانیم بازیگران سرکشی هستند، می دانیم بازیگران بدخواهی در سراسر دنیا وجود دارند. ایالات متحده کاملا آماده است، هم وزارت خارجه و هم دیپلمات های ما. امروز با ژنرال میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا ملاقات کردم. همه آماده هستند.

دونالد ترامپ آدینه گذشته پس از آنکه در پیامی توییتری از ابتلای خود و همسرش ملانیا به کرونا اطلاع داد، در مرکز درمانی نظامی والتر رید در مریلند بستری شد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1291

به "پمپئو: برای مقابله با هر چالشی آماده هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو: برای مقابله با هر چالشی آماده هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید