اتمام ساخت بندر صیادی پزم در ساحل دریای عمان تا انتها سال

به گزارش لیتن، خبرنگاران: مدیر کل اداره مطالعه و احداث بنادر صیادی سازمان شیلات ایران گفت: عملیات ساخت بندر صیادی پزم پس از گذشت 15 سال در امسال به اتمام خواهد رسید.

اتمام ساخت بندر صیادی پزم در ساحل دریای عمان تا انتها سال

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش لیتن به نقل از مانا، سید مصطفی بهشتیان با بیان این که به منظور بهسازی بندر صیادی پزم تا خاتمه سال 90، مبلغ 70 میلیارد و 982 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است، توضیح داد: از سال 90 به بعد به دلیل عدم تخصیص اعتبارات کافی روند ساخت این بندر صیادی با کندی پیش رفت و در عمل اعتبار خاصی برای تکمیل آن تخصیص نیافته بود.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزیهای اجرا شده در امسال بخش قابل توجهی از اعتبارات تخصیص یافته به منظور احداث بنادر صیادی برای تکمیل بعضی بنادر صیادی در حال اتمام از جمله بندر صیادی پزم هزینه خواهد شد.

وی اظهار داشت: عملیات ساخت این بندر صیادی واقع در روستای پزم تیاب از توابع شهرستان کنارک پس از گذشت 15 سال به اتمام می رسد.این مبلغ اختصاص یافته به منظور ادامه عملیات اجرایی ترمیم اسکله موجود،محوطه و ساختمان پشتیبانی،سایبان روی اسکله و منابع آب و برق و تاسیسات پشتیبانی هزینه خواهد شد.

بهشتیان با اشاره به اینکه عملیات بهسازی بندر صیادی پزم از سال 79 شروع شده است،اظهار کرد: در حال حاضر بندر صیادی پزم با 83 درصد پیشرفت فیزیکی همراه است که با تخصیص اعتبارات در امسال عملیات ساخت آن به اتمام خواهد رسید.

وی یادآور شد:دستک رسوبگیر به طول 550 متر،دایک حفاظتی به طول 900 متر،لایروبی به میزان 550 هزار متر مکعب،ترمیم اسکله موجود،ساخت اسکله قایق ها و احداث سایبان سوله از جمله اقداماتی است که به منظور بهسازی بندر صیادی پزم در نظر گرفته شده است.

مدیر کل اداره مطالعه و احداث بنادر صیادی سازمان شیلات ایران،تاکید نمود:بندر صیادی پزم با ظرفیت تخلیه سه هزار و 226 تن صید یکی از مهمترین بنادر صیادی کشور محسوب می گردد.

بهشتیان با بیان این که تکمیل بندر صیادی پزم بر اساس طرح جامع بنادر صیادی انجام می گردد، گفت: تهیه طرح جامع بنادر صیادی از سال 85 با هدف معین وضعیت بنادر صیادی از نظر ارزیابی فنی،مالی ،اجتماعی ،زیست محیطی و میزان ظرفیت تخلیه صید ،شروع و سال گذشته به اتمام رسید.

مدیر کل اداره مطالعه و احداث بنادر صیادی سازمان شیلات ایران یادآور شد: به منظور تهیه طرح جامع بنادر صیادی در مجموع 13 میلیارد و 580 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

وی تاکید نمود: پس از اتمام عملیات ساخت، مدیریت نگهداری و بهره برداری این بندر صیادی به تعاونی بخش خصوصی واگذار می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 337

به "اتمام ساخت بندر صیادی پزم در ساحل دریای عمان تا انتها سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتمام ساخت بندر صیادی پزم در ساحل دریای عمان تا انتها سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید