اعلام جزئیات جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

به گزارش لیتن، تهران (پانا) - سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی به توضیحاتی درباره فرایند برگزاری جلسه رای اعتماد وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش ارائه کرد.

اعلام جزئیات جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش

سیدنظام الدین موسوی در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه جلسه آنالیز صلاحیت و رای اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش فردا (سه شنبه 25 آبان) برگزار می گردد، گفت: طبق اعلام معاون پارلمانی رئیس جمهوری، آقای رئیسی در جلسه علنی فردا برای دفاع از مسعود فیاضی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش حضور پیدا خواهد نمود.

وی در شرح فرایند آنالیز صلاحیت فیاضی گفت: طبق آئین نامه مجلس، رئیس جمهوری یک ساعت فرصت دفاع از وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را دارد، سپس نوبت به ارائه گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات درباره نتیجه جمع بندی خود درباره صلاحیت فیاضی می رسد. کمیسیون آموزش 10 دقیقه زمان دارد.

موسوی ادامه داد: سپس دو نماینده مخالف و دو نماینده موافق نظراتشان را درباره فیاضی اعلام می نمایند که آنها نیز در مجموع یک ساعت زمان دارند. در نهایت هم وزیر پیشنهادی به مدت 30 دقیقه به تشریح برنامه هایش می پردازد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس در خاتمه درباره تکلیف وزارت آموزش و پرورش در صورت عدم کسب رای اعتماد از مجلس گفت: اگر آقای فیاضی نتواند از مجلس رای اعتماد بگیرد، رئیس جمهوری باید ظرف سه ماه آینده فرد دیگری را برای آنالیز صلاحیت به مجلس معرفی کند تا آن موقع سرپرست عهده دار امورات وزارت آموزش و پرورش است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 7 دی 1400 بروزرسانی: 7 دی 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1961

به "اعلام جزئیات جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام جزئیات جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید