اقدام روزنامه چینی پمپئو را عصبی کرد

به گزارش لیتن، ایرنا نوشت: خودداری روزنامه مردم چین از انتشار مقاله سفیر آمریکا در پکن، باعث خشم مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا شده است همزمان چین از این اقدام خود دفاع نموده است.

اقدام روزنامه چینی پمپئو را عصبی کرد

وزارت امور خارجه چین روز آدینه اعلام نمود که اتهامات جدید وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص خودداری یک روزنامه چین از انتشار مقاله سفیر آمریکا در پکن، نادرست است و این مقاله به دلیل محتویات شرورانه ضد چین، حق انتشار نیافته است.

جائو لی جیان سخنگوی وزارت امور خارجه چین در این ارتباط گفت که هدف ایالات متحده از انتشار این مقاله در رسانه های چین تخریب چهره چین بوده است و مقاله منتسب به تری برانستاد سفیر ایالات متحده در چین، پر از اشتباه، متناقض با واقعیت ها و پر از رنگ و لعاب های شرورانه علیه چین است و پکن آن را محکوم می نماید.

او خاطر نشان کرد: درست مانند رسانه های آمریکایی و هر رسانه دیگر، روزنامه مردم نیز حق تصمیم گیری در خصوص انتشار مقاله ها و زمان انتشار آنها را دارد و حق دارد تغییرات و ویرایش های لازم را در آنها انجام دهد.

روزنامه مردم ارگان حزب حاکم چین هم در بیانیه ای آورده است: این اقدام ایالات متحده، مخرب و تحریک آمیز بوده و به طور جدی از واقعیت ها منحرف شده است.

در بیانیه آمده است که منتشر نکردن مقاله ای با اشتباهات واقعی که مملو از اظهارات متعصبانه است، مطابق با عملکرد حرفه ای صنعت روزنامه نگاری و همچنین هنجارهای بین المللی است.

پمپئو روز گذشته /پنجشنبه/ در توئیتر خود نوشت که حزب کمونیست چین از عدم برخورد منصفانه آمریکا شکایت می نماید اما از انتشار مقاله برانستاد سفیر آمریکا در چین در روزنامه مردم جلوگیری کرد. در حالی که سفیر آنها آزاد است در هر رسانه آمریکایی مطلب منتشر کند.

روز 26 اوت سفارت آمریکا در پکن با روزنامه مردم درباره انتشار مقاله تا قبل از چهارم سپتامبر وارد مذاکره شد و اضافه کرد که سفارت ایالات متحده احساس می نماید اهمیت ویژه ای دارد که این مقاله به صورت کامل و بدون هیچ گونه ویرایشی چاپ گردد.

روزنامه مردم در پاسخ گفت که مقاله پر از روزنه است و با واقعیت ها مغایرت دارد همچنین با استانداردهای روزنامه مردم برای انتخاب و چاپ مقالات مطابقت ندارد و اگر آمریکا می خواهد مطلب منتشر گردد باید بر اساس واقعیات بوده و تجدید نظرهای اساسی در آن صورت گیرد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1266

به "اقدام روزنامه چینی پمپئو را عصبی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام روزنامه چینی پمپئو را عصبی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید