ثبت نام مجدد از حذفی های مسکن ملی

به گزارش لیتن، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: کسانی که به دلیل عدم واریز وجه از طرح اقدام ملی حذف شده اند با توجه به سبز بودن فرم ج آنها می توانند در مرحله دوم مجددا نام نویسی نمایند.

ثبت نام مجدد از حذفی های مسکن ملی

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، محمود محمودزاده اظهار کرد: حدود 460 هزار نفر از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن تایید شده بودند که تا روز 30 آذرماه باید مشخص تکلیف شوند. ما به لحاظ اینکه نهایت تعامل و فرصت را داشته باشیم چند دوره فرآیند بارگذاری مدارک و افتتاح حساب را تمدید کردیم.

وی اضافه کرد: کسانی که به آنها پیامک ارسال شده اگر تا 30 آبان نسبت به افتتاح حساب و واریز حدود 40 میلیون تومان اقدام ننموده باشند حذف شده اند. اما افرادی در این بین بودند که عنوان کردند پیامکی به آنها ارسال نشده و در فرآیند نام نویسی دچار مشکل شدند که تا 30 آذر به آنها مهلت داده ایم. بعد از این تاریخ باید ببینیم چند نفر از افرادی که ثبت نام نموده اند متقاضی واقعی هستند و بر اساس ظرفیت خالی، ثبت نام دور دوم را شروع کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: کسانی که حذف می شوند منعی برای ثبت نام مجدد ندارند؛ زیرا امتیازی استفاده ننموده اند و فرم ج آنها سبز است که همانند دیگر متقاضیان می توانند نام نویسی نمایند.

محمودزاده درباره آخرین شرایط واریز وجه از سوی متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن گفت: در مرحله اول 460 هزار متقاضی مسکن ملی واجد شرایط شناخته شدند که از این تعداد 100 هزار نفر مخصوص بافت فرسوده بودند. یعنی برای 300 هزار نفر باید خانه بسازیم. این 300 هزار تن تقریبا معادل کل مجموعه است که 240 هزار نفرشان مشخص تکلیف شده و به تعهدشان عمل نموده اند. بدین صورت که یا از حدود دو سال قبل به آنها زمین داده ایم که در حال ساخت هستند یا 40 میلیون تومان را در قالب ثبت نام واریز نموده اند.

وی توضیح داد: حدود 60 هزار نفر باقی مانده که یا آورده را واریز ننموده، یا تکمیل ننموده اند که باید تا سرانجام آذرماه مشخص تکلیف شوند.

به گفته محمودزاده برای کل 400 هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن، تامین زمین شده است.

مسکن ملی در یک نگاه

شهریوماه 1398 طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس جمهور کلنگ زنی شد. اولین واحدها از این پروژه 400 هزار واحدی به تعداد 11 هزار و 560 واحد در روز یکم آبان ماه 1399 به دستور رئیس جمهور افتتاح شد. این پروژه به وسیله آورده متقاضیان و 100 میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود 18 درصد ساخته می گردد. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود 40 میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان 1399 به متری 2.7 میلیون تومان می رسد. ثبت نام مرحله اول به سرانجام رسیده و متقاضیان واجد شرایط برای بارگذاری مدارک خود باید به سامانه tem.mrud.ir مراجعه نمایند. مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، سرانجام مهر ماه اعلام شده بود که تمدید شده است. در صورت عدم واریز وجه یا انصراف متقاضیان اولیه، افرادی از لیست رزرو جایگزین آنها می شوند.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1436

به "ثبت نام مجدد از حذفی های مسکن ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام مجدد از حذفی های مسکن ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید