جزئیات طلب دولت از بانک مرکزی

به گزارش لیتن، معاون امور اقتصادی سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت به دلیل ملاحظات تحریمی، پول نفت و هدفمندی یارانه ها را از بانک مرکزی دریافت نکرد، و همچنان این مبالغ نزد بانک مرکزی قرار گرفته است.

جزئیات طلب دولت از بانک مرکزی

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، پورمحمدی، معاون امور اقتصادی سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص موضوع طلب دولت از بانک مرکزی و اظهارات رییس کل بانک مرکزی در خصوص بدهی دولت به این بانک گفت: دولت برای استفاده از منابع بانک مرکزی، دو راه دارد. اول آنکه بانک مرکزی ارز در بازار عرضه نکرده و پول آن را به دولت بدهد و دیگر آن که قرض بگیرد، در این شرایط خالص دارایی های دولت نزد بانک مرکزی افزایش پیدا می کند.

دولت به دلیل ملاحظات تحریمی، پول نفت و هدفمندی یارانه ها را از بانک مرکزی دریافت نکرد، و همچنان این مبالغ نزد بانک مرکزی قرار گرفته است. دولت اکنون 127 هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی طلب دارد.

وی افزود، اینکه دکتر همتی می گوید دولت بدهکار است، به ترازنامه بانک مرکزی استناد می کند.

دولت برای تجمیع سپرده های خود، خرانه داری واحد ایجاد کرد و همه حساب های دولت نزد بانک است. در برج 6، ترازنامه بانک مرکزی مثبت بود. در سه ماهه بعدی، مقداری دولت به بانک مرکزی بدهکار شد. اما بررسی سپرده های دولت که نزد بانک مرکزی است، نشان می دهد ترازنامه مثبت است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 مرداد 1400 بروزرسانی: 14 مرداد 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1800

به "جزئیات طلب دولت از بانک مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات طلب دولت از بانک مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید