مهلت وام اجاره تمدید نمی گردد

به گزارش لیتن، مهلت ثبت نام برای دریافت تسهیلات یاری ودیعه مسکن در حالی ساعت 12 امشب 30 آذرماه به انتها می رسد که بنا به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی این زمان تمدید نخواهد شد.

مهلت وام اجاره تمدید نمی گردد

به گزارش خبرنگاران، ثبت نام از متقاضیان وام یاری ودیعه مسکن از 26 خرداد شروع شده بود و تا ساعت 24 امروز 30 آذر ماه ادامه پیدا کرد.

در شرایطی که حدس هایی مبنی بر تمدید زمان ثبت نام وام اجاره ایجاد شده بود محمود محمودزاده - معاون وزیر راه و شهرسازی - این موضوع را تکذیب و گفت که ساعت 12 امشب مهلت ثبت نام به خاتمه می رسد.

مستأجران واجد شرایط دریافت تسهیلات یاری ودیعه مسکن که در سامانه tem.mrud.ir ثبت نام نموده اند اکنون یا منتظر پاسخ استعلام خود هستند با به نظام بانکی معرفی گردیده اند.

بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا در سال 1400 سقف وام اجاره در تهران 70 میلیون تومان، در دیگر کلانشهرها و سایر شهرها نیز به ترتیب 40 و 25 میلیون تومان است.

از 10 هزار میلیارد تومان ابلاغ شده برای پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن در سال 1400 تا به امروز مبلغ 7300 میلیارد تومان به 190 هزار نفر پرداخت شده است.

بعلاوه حدود 60 هزار نفر به مبلغ 2 هزار و 300 میلیارد تومان نیز در بانک ها پذیرش شده و در مرحله اخذ این تسهیلات هستند.

ثبت نام برای دریافت این تسهیلات امروز طبق قانون به خاتمه می رسد و پرداخت اندازه به جای مانده از کل مبلغ در نظر گرفته شده (400 میلیارد تومان) تا خاتمه بهمن ماه انجام خواهد شد.

در امسال بیش از 570 هزار نفر معادل 22 هزار میلیارد تومان (12 هزار میلیارد تومان بیش از سهمیه ابلاغی) به وسیله سامانه مربوطه به شبکه بانکی معرفی گردید.

هرگونه اقدام در مورد مشخص تکلیف سایر معرفی گردیدگان منوط به تصویب در ستاد ملی مقابله با کروناست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 بهمن 1400 بروزرسانی: 20 بهمن 1400 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 2008

به "مهلت وام اجاره تمدید نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت وام اجاره تمدید نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید