میانبر جذب نیروی انسانی در چشم انداز تحقق سند تحول آموزش و پرورش

به گزارش لیتن، تهران (پانا) - معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش بیان نمود آموزش و پرورش باید به سیاست های کلی جذب نیرو توجه جدی کند تا یکی از اصلی ترین محورهای سند تحول بنیادین محقق گردد؛ چراکه در این سند به طور مکرر به این موضوع اشاره شده است.

میانبر جذب نیروی انسانی در چشم انداز تحقق سند تحول آموزش و پرورش

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش ایرنا، علی الهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره سیاستگذاری مناسب برای جذب نیروی انسانی در این وزارتخانه اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش به دلیل اینکه در پهنه گسترده کشور خدمات رسانی می نماید، شعار اصلی را جذب حداکثری جمعیت لازم التعلیم در دوره آموزشی قرار داده است.

وی اضافه نمود: این وزارتخانه احتیاج دارد که در کنار بهره مندی از نیروهای تمام وقت در بعضی مواقع از نیروهای پاره وقت مانند نیروهای حق التدریس و خرید خدمات نیز بهره مند گردد. به طور مثال ممکن است سال جاری در یک منطقه از کشور به 20 ساعت آموزش درسی مانند فیزیک احتیاج باشد اما سال آینده میزان احتیاج به تدریس این درس کاهش یا افزایش یابد؛ چراکه ورودی نیروها و پراکندگی و نوسان جمعیتی متغیر است.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: هر نیروی پاره وقتی که در آموزش و پرورش خدمات رسانی می نماید، به معنای تعهد استخدام نیست چراکه این تعهد استخدام باعث می گردد شایسته گزینی صورت نگیرد.

الهیار ترکمن با بیان اینکه در 10 سال گذشته آموزش و پرورش با یازده قانون متعدد در زمینه جذب نیرو روبرو شده است، گفت: وزارتخانه بر اساس این قانون ها، ملزم به استخدام همه نیروهای پاره وقت شد.

وی اعلام نمود: وزارت آموزش و پرورش به تمام نیروهای پاره وقت احترام می گذارد، این افراد در صندلی و مقطع خود خدمات خوب و مناسبی را ارائه داده اند اما این موضوع به معنای تعهد آنها برای استخدام و جذب نیست.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: یازده قانونی که از سال 88 تا 99 درخصوص جذب نیرو در وزارتخانه تصویب شد، وزارت آموزش و پرورش را با حدود 200 هزار نفر از نیروهای پاره وقت روبه رو کرد که برای آینده آموزش و پرورش مناسب و مطلوب نیست.

الهیار گفت: آموزش و پرورش باید به سمت عدالت استخدامی و شایسته سالاری در گزینش نیرو پیش رود. این موضوع باید معین باشد که جذب نیرو برای اشتغال رخ نمی دهد بلکه باید برای تضمین کیفیت نسل آینده نیرو بکار گرفته گردد؛ از این رو همه مجموعه باید برای تحقق این موضوع کمک رسانند که این امر میسر گردد.

وی اضافه نمود: در واقع سیاست های کلی جذب نیرو در آموزش و پرورش باید شکل گیرد تا در آن معین گردد نیروی پاره وقت در آن با چه کیفیتی استخدامی گردد.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش تاکید نمود: سازمان باید از نیروهای انسانی چابک، شایسته و با کیفیت برای ارتقای راستا خود استفاده کند تا خدمات مناسبی به نسل های آینده در حوزه آموزش و پرورش ارائه گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: liten.ir شناسه مطلب: 1320

به "میانبر جذب نیروی انسانی در چشم انداز تحقق سند تحول آموزش و پرورش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میانبر جذب نیروی انسانی در چشم انداز تحقق سند تحول آموزش و پرورش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید